Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Puffer tartály mennyire hasznos ?

Puffer tartály mennyire hasznos ?

Figyelt kérdés

Puffertartályt mennyire indokolt beépíteni egy vegyestüzelésű fűtésrendszerbe ?

Szignifikánsan fogja csökkenteni a rezsi összegét ? Kevesebbszer is kell majd begyújtani ?

Minél nagyobbat veszek (akár 3-5000 l), annál kevesebbszer kell majd begyújtani ?

Egyébként puffertartályra utólag páthuzamosan napelemeket rá lehet csatlakoztatni, hogy az is tárolja a napenergia hőjét ?


A konstruktív válaszokat előre is nagyon köszönöm !



2023. okt. 16. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A vegyestüzelèsűnèl a gyorsan leadott hőenergiát tudod eltárolni. Főleg ha kisebb energia kell mint a kazán lead,hasznos tud lenni.

A napelemek villamos energiát termelnek, de lehet fűtőbetètet is rákötni.

2023. okt. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%

Meglehet lenni néküle is szerintem. Én inkább a huzatszabályzóval használom a kazánt, de ennek az is az oka, hogy nincs hova tennek egy köbméteres tartályt, ez mellett meg úgy gondolom, hogy ha feleslegesen menne nagy lángon a kazán, akkor jelentős hő távozna a kéményen keresztül. Persze majd biztos jönnek azok akik szerint így meg lekormolódik a kémény, de ilyen problémám nincs.

Puffertartályra pedig nem napelemet, hanem napkollektort szoktak kötni, mert ez az ami a nap energiáját használva vizet melegít. Ilyen esetben olyant szoktak beszerelni, amiben dupla csőspirál van, egyik a kazánon, a másik a napkollektorra kötve.

[link]

2023. okt. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Aranyat ér. Átmeneti időben 2-3 naponta télen napi egy begyújtás, plusz "végtelen" hmv ( egy bojlerhez képest természetesen :) ).

Napelem+fűrőpatron kombóval nincs tapasztalatom, nekem 9nm kollektor van rákötve.

2023. okt. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!