Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Házfal építése hogyan történik?

Házfal építése hogyan történik?

Figyelt kérdés
kizárólag elméleti síkon érdekel, pl alap ásás beton, szigetelés mivel? kátrány? magyarán főbb lépések
nov. 10. 00:51
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Vasbeton, barátom... Ekkora tudással inkább ne akarj nekiállni semminek. Egyáltalán az engedélyek, tervek megvannak? Földmérő kitűzte a pontokat? Az nem úgy van, hogy gondolunk egyet és felhúzunk egy házfalat.
nov. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
kizárólag elméleti síkon érdekel-ezt elolvastad?
nov. 10. 01:05
 3/9 anonim ***** válasza:
14%
Olvastam. A válasz bár indokolatlan durva volt, de ki lehet hámozni belőle az információkat. Ne haragudj, de ezen kívül kóklernek semmilyen konkrétumot nem vagyok hajlandó leírni. Szakemberre van szükséged.
nov. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
arra végképp nincs szükségem, hisz írtam, elméleti síkon érdekel a folyamat, semmilyen falat nem építek
nov. 10. 01:16
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Egyszerűen keress rá, hogy ház rètegrend, födèm, aljzat rètegrend stb.

Ott kèpekbe meglátod. Itt van leírás ès sok kèp jó ábrával p3ldául. Gondolom ilyesmi kell.

[link]

nov. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
#5 Ez már a szigetelésről szól nem az építésről:)
nov. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

Kitűzés

Alap készítés

Talpgerenda készítés

Feltöltés

Szigetelés tartó vb. lemez készítés

Talajnedvessèg elleni szigetelés készítés (bitumenes vastaglemez)

Kitűzés

Falazás.

nov. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

6# ja, a cikk igen, az èpítès során felhasználható hőszigetelèst is mutatja.

De ha nem zavar ott van az alaptól kezdve minden rèteg, lemezalap, sávalap esetèben ès elèg látványosan. A hőszigetelès szintèn rèteg a falon, aljzaton, lábazaton is. A főbb lèpèsek, rètegek.

Ja, az ásás nincs benne, meg a feodètás kitűzès az elejèn.

nov. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyvonalakban... ki kell ásni az alapot, a humuszt el kell különíteni, az vissza nem tölthető sehová. A sávalapon belül is a humuszt illik eltávolítani. Az alapra ugyan meg van adva egy mélység, hogy mennyinek kell lennie minimum, azonban amennyiben a tehertartó földréteget nem éred el ezzel, akkor lejjebb kell ásni (no ezt mondjuk nem tartja be mindenki!) amennyiben lejjebb kellett ásnod, nem szükséges okvetlen az alapot betonnal kezdeni, amíg eléred az előírt alap mélységet (1m) addig feltöltheted gyengébb betonnal vagy kővel, ezt követően viszont be kell tartani a sávalaphoz előírt beton minőséget (osztályt). A sávalapot bevasalják, sok esetben ma már egyből szigetelik is, értsd a sávalap külső felére XPS szigetelőlemez kerül. Miután elkészült a sávalap (ami egyébként 10 cm-el szélesebb, mint a fal szélessége lesz), erre kerül rá a lemezalap, majd erre kerül rá a szigetelőlemez, először csak a falak szélességében, attól ált. 15-20 cm-el szélesebb csíkokat vágnak, azt melegítik le. Ezt azért csinálják így, hogy ne sérüljön a szigetelés az építkezés során. Miután felépültek a falak aztán melegítik le a szigetelőlemezt a lemezalapra, de ez már nem tartozik a kérdéshez... ilyenkor szerelik le a víz, villany, fűtés csöveket, majd további szigetelő réteg kerül le, ekkor már EPS, majd fólia, majd vas, majd erre ismét beton kerül.


Amit leírtam, ebbe is bele lehet kötni száz irányból, mert tényleg csak nagyvonalakban írtam le, ha pontos választ szeretnél a kérdésre, akkor tényleg én is csatlakozom ahhoz, aki értetlenkedik, miért nem keresel rá erre... minden információt megtalálsz, nincs elzárva senkitől sem! Ennél fogva viszont nem értem azt, aki úgy gondolja, ha magában tartja az információt, akkor azzal bármennyire is tudja fékezni azt, hogy nekiálljon szakmunkának egy laikus!

nov. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!