Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen fűtésrendszer a legideá...

Milyen fűtésrendszer a legideálisabb manapság?

Figyelt kérdés

Építkezésre adtuk a fejünket, de azt valahogy nem sikerült még eldöntenünk milyen fűtésrendszer kellene a házba.


Ott van a hőszivattyú, aminek nagy a bekerülési költsége, de utána elég olcsó a fenntartása, működtetése. Viszont egy jól leszigetelt házba kérdéses, hogy kell-e egy ilyen drága fűtésrendszer .


Vagy ott van a bármiféle elektormos fűtés (panelek, elektormos felületfűtés, ilyesmi) aminek kicsi a bekerülési költsége, viszont magasabb a működetési költsége. A ház jól lesz szigetelve, szóval eeeeeelvileg nem kell maxon pörögniük, de nyilván adott mennyiségű energiát nagyobb költséggel tudnak csak előállítani.


Gázt nem szeretnénk.


Ti hogy döntenétek? Milyen szempontokat érdemes még figyelembe venni? Milyen alternatívák lehetnének még?



nov. 16. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Nehéz dió, pillanatnyilag legolcsóbb a gáz, de persze hogy mi lesz egy kêt több év múlva nem tudom.

Lehet központi fűtést csinálnék gázcirkóval és ga úgy alakul lecserélném elketromosra.

nov. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Agyonszigetekt mai újépítésű házba szerintem a legideálisabb mindenképpen a felületfutes hőszivattyúval. Esetleg gazkazannal.


Felújításoknál inkább nehezebb a helyzet. Ha fullra be tudják csomagolni a házat hőszigeteléssel akkor mehet a hőszivattyú, de ha csak részben újítanak sztem ott inkább gáz /fa

nov. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hőszivattyú alatt melyiket értitek? A levegő-levegőset, ami lényegében olyna mint egy légkondi, vagy pl talajszondásat?


Illetve arra is gondoltunk, hogy lehet nem ártana valami másodlagos fűtésrendszer, hgoy ha az elsődlegessel valami gond van (pl úgy kilőne az áram ára mint tavaly a gázé) akkor lehessen valami másra támaszkodni. De ugye ha felületfűtés van hőszivattyúval, akkor kb nincs hova bekötni mondjuk egy fatüzelésest, ezért meg nem fogunk egy radiátorrendszert kiépíteni és fenntartani, hogy ne hasnzáljuk. Cserépkályha túl sok kihasználatlan hely.

nov. 16. 22:37
 4/7 anonim ***** válasza:

A felületfűtés ugyan úgy müködik fatüzeléssel.


Családi háznál a leg optimálisabb általában levegő - viz Hőszivattyű.


A legideálisabb meg az épülettől és igényektől füg. erősen javasolt a megterveztettni a rendszert, de minimum hőszükséglet számitást és egy koncepxiót csináltatni. 10k-20K forinttól megoldható és jó eséllyel milliokat sporolhatsz.

nov. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Rengeteg új megoldás van, még ettől is több kompromisszummal. A legtutibb, leghatékonyabb megoldás, amivel szinte nulla fejfájásod van, nem más mint a: gázkazán. Egy jól szigetelt, mondjuk padlófűtéses lakásba egy kondenzációs gázkazán bekapcsol kb 2 naponta egyszer, tuti megoldás, tökéletesen vezérelhető. És új lakásba úgyis illik már légkondit is rakni, azzal megvan oldva az alternatíva is. Mert a mai világba így kell tervezni, hogy legyen kétféle rendszered is, mert vagy gáz nincs, vagy villany, valamelyik csak megy.
nov. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Talán a hőszivattyút javasolnám leginkább. De van más megoldás is, például: Elektromos+gázkazán rendszer jó tud lenni. Vagy vegyestüzelés+elektromos. A hőszivattyúnál arra figyeljetek, hogy sűrűbben lakott területen a hangos kültéri egység miatt feljelenthetnek a szomszédok mert zavaró lehet számukra. Nyílván hirdetnek ilyen olyan halk hőszivattyút szép árakon, de gondolj bele milyen hanggal tud járni amikor a kültéri egységnek -15 fokban folyamatosan elő kell állítania a 60 fokos vizet a radiátorokba. Ezt fontos megnézni hogy lehet e olyan helyre rakni ahol nem fog zavarni senkit. Jól szigetelt házaknál manapság hőszivattyút alkalmazunk felületfűtéssel, padló+mennyezet. Bàr én a radiátoros fűtés híve vagyok inkább, de szeretem ha van padlófűtés is. Javaslom, hogy keressetek valami ismerőst akinek csak felületfűtése van és nézzetek át egy kicsit hogy milyen a hőérzet. Elsőnek azt gondoljátok át hogy radiátoros vagy felületfűtés legyen, utána lehet tovább menni. Persze azt is jó lenne tudni mekkora hàzat tervezünk, mert pl egy kissebb másfél-2 szobás házba nem muszáj központi fűtés, míg egy nagyobba màr kelleni fog. Ha esetleg további kérdésed lenne, nyugodtan keress meg privátban. Budapest környékén akár a kivitelezésben is tudok segíteni, és akkor személyre szabott rendszert tudunk kitalálni.
nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os vagyok: annyit még hozzátennék hogy áramszünet esetén szívás ha csak hőszivattyúd vagy csak elektromos fűtésed van. Ezért írtam le a többi alternatívát is.
nov. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!