Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Napelem családi házra telepíté...

Napelem családi házra telepítése az egy megtérülő beruházás ? Adott egy lakás villanyszámlája 9000-ft, éves a matek szerint 108 000-ft . Na mármost napelem beruházás erre az adott házra borsod-megye engedélyekkel, telepítéssel 5-millió lenne ?!

Figyelt kérdés
Na már most , 5-milliót elosztom a 108 000-ft éves díjjal akkor kapok 46-évig tudom a 108 000-éves díjat fizetni a beruházás összegéből ?!

dec. 3. 20:21
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
-nm, -10 fokos időben , 3 naponta kell rakni rá de a fatuskó kombináció hibátlan úgy akár egy 5-napig hozzá se kell nyúlni . a házban 22-15,- fok között változik a meleg 3.-napon már 15-fok meleg van oda bent de mivel kombináltam a radiátor fűtést padló fűtéssel jó meleg van . Ami abból áll hogy mikor építkeztem henco csővet tekertem le a aljzat betonba .
dec. 4. 08:02
 22/46 anonim ***** válasza:
60%

Aaaazigen.

Hát ha a szlmabála olcsó és könnyen ohzzáférhető erőforrás, akkor valóban tök fölösleges kiváltani napelemmel.

Így nem isneked van szánva ez a rendszer.

A napelem azoknak jó, akik pl gázzal vagy más drága erőforrással fűtenek és így át tdják emelni az egészet elektormosságra amit ugye a napelem miatt jól szablyozva tudnak hasznosítani. Nyilván nem árt hozzá a SALDO, de anélkül is megoldható.

De így, hogy a legnagyobb energiaigényű dolgot - a fűtést és vízmelegítést - kioffolod, íg yigazából fölösleges napelemet telepíteni azért, hogy menjen a lámpa meg a hűtő.

dec. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:
A kérdésem csak tapogatózás lett volna ebben a napelemes világban és igazából ekkora ajánlatot kaptam, zempléni részen lakom Vizsoly-tól nem messze szalmabálák saját földemen jönnek össze , igazából még hűtöm sincs mert frissen főzőt ételeket eszünk másnap csak reggelre ami marad az a jószágnak megy . Villanyszámla a elektromos főzőlap , sütő , villanybojler stb teszi ki . Most már körvonalazódik hogy igen ténylegesen , engem át akartak verni .
dec. 4. 08:24
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

Az ajánlatod túl magas és a te életviteledhez úgytűnik amúgysem illik.

Egészen tavalyig azért egészen jó volt a helyzet. 8 éves a rendszerünk, hőszivattyús fűtésünk van, évi 6500-7000 kwh-t fogyasztunk és kb. ennyit termelünk is. Vagyis 7 éve nincs fűtésköltségünk. Akkor nem egész 1,5 millió körüli beruházási költség volt ez emlékeim szerint. Ez gyakorlatilag éppen megtérült és el is törlődik lassan a szaldónk, ami számomra bicskanyitogató. Mármint nem a szaldó eltörlése alapvetően, hanem a tervezett átvételi ár... de ez van. Majd meglátjuk mi lesz. Akik még 1-2 éve építették ki, ráadásul pályázati pénzen, azok egész jól jártak. Akik 8-10 éve saját zsebből kiperkálták, azok meg így jártak.

dec. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

Jól van kérdező. Most képzeld el, hogy megsimogatom azt a kis okos buksid. Jobb már ugye?


Nagyon ügyes és okos vagy, hogy szalmával és tuskóval fűtesz és nincsenek a házadon gyanús fekete panelek.

dec. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés, a tisztelt hozzám szolókhoz az olyan mint járulékos költségekkel mi a helyzet javítás , hibásodás , vagy ezek a rendszerek perpetuum mobile-ék ? Ezekben mi a leggyakoribb hiba ? Annak mi javítási költsége ?
dec. 4. 10:10
 27/46 anonim ***** válasza:
100%

A napelemes rendszerek gyakorlatilag karbantartás mentesek. Az inverterek is teljesen zártak. Passzív hűtéssel szereltek.


Marhaságot számoltak, vagy szamoltak neked. Keress egy normális kivitelezőt.

dec. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%
24 vagyok. A 8 év alatt semmilyen karbantartási/javítási költsége nem volt még a rendszerünknek.
dec. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
96%
Kár rugózni, a kérdezőnek savanyú a szőlő, bármit is mondunk neki. 200 ezer napelemes mind át lett verve, és alapból is hülyék, mivel egy olyan egyszerű matekra is képtelenek hogy mennyi a megtérülés. Mi több ezer rendszert installáltunk, van már 15 éves rendszerünk is, és még soha senki nem mondta hogy megbánta hogy fölrakatta, vagy szedjük le mert átverés.
dec. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
3%

25!

29!

És akkor mi van ha nem fog sütni a nap? Szóval nem olyan tökéletes az a napelem.

Bezzeg a szalma.

dec. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!