Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lebontott vályogházból a...

Lebontott vályogházból a vályogot szét lehet teríteni a kertben?

Figyelt kérdés

Régen hallottam bevett szokás volt hogy ha egy régi vályogházat lebontottak akkor a vályogot 10-20 cm vastagságban elterítették a hátsó kertben.

Ha jól sejtem akkor az a kért egy ideig művelhetetlen lesz.



jan. 3. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A vályog agyag+ szalma.

Agyagos föld lesz, ha a bontott vályogot egyenletese szétteríted.

A növényválasztásnál olyan növényeket válasszunk, amelyek nem igényelnek évente átültetést, nem egynyáriak. Sok fa és cserje, pl. rózsák jól nevelhető agyagos talajban. A fás növények esetében gondolhatunk arra is, hogy a talajt ültetésük előtt felkupacoljuk (25 cm), nehogy a gyökérzet károsodjon a pangóvíztől. Az ültetésre ősszel kerüljön sor.


Korai zöldségeket ne termesszünk. De ne próbálkozzunk gyökérzöldségek, illetve burgonya, vagy spárga termesztésével sem. A paradicsom, paprika, uborka a magas tápanyag- és vízigény miatt csak sínylődik az ilyen talajokban. A káposztafélék, a rebarbara azonban elviselik a kötöttebb talajt, de a talajművelés, komposztbekeverés elmaradhatatlan az ő esetükben is.


[link]

jan. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Egy eső után arra rá nem mész amíg ki nem szárad, vagy ha igen cipő nélkül mész vissza. Vendégmarasztaló. Én nem tenném.
jan. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 mindentudó99 ***** válasza:
55%
Ne tedd.
jan. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod művelni a kertet akkor minden további nélkül szétterítheted.

Én nehézgképkezelőként dolgozok,helyben elég sok régi házat elbontottam,volt ahol kérték hogy terítsem szét hátul a kertben,viszon ők ültettek bele néhány fát,levágják a füvet.Akik művelik a kertet,ami egyre ritkább,azoknak ajánlottam hogy vitessék el.

jan. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

én szétterítettem a telek végében. Azóta eltelt pár év, a természet csodát tett(mint mindig, mindennel) békén kell hagyni az elterített vályogot, csak ősszel kell(tanácsos)az összegereblézett összes falevelet rászórni...az komposztálódik, és pár év múlva nem mondja meg senki, hogy ott agyag van elterítve. Nálam sok a vakond, bizony az agyagos talajt is túrják.

Az idén is legalább egy m3 lombot lapátoltam szét. Idővel a vérehulló fecskefű, a citromfű, és a gazok egyébb nemei pompásan elszaporodnak.


Vályogház volt-nincs.

jan. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Régen hallottam bevett szokás volt hogy ha egy régi vályogházat lebontottak akkor a vályogot 10-20 cm vastagságban elterítették a hátsó kertben."

Lehet hogy ezt tették de azt tudod, hogy miért tették ezt?

Nem lehet hogy ezzel akarták kiszárítani vagy hagyni hogy az eső kimossa, kirohassza belőle a szalmát és az agyagot fel lehessen használni újra mint alapanyagot másik vályogtégla készítéséhez vagy hasonlóhoz?

Az agyagos talaj nem csak nem jó a növényeknek de a vizet sem ereszti át rendesen. Ha ezt teszed a kertedben akkor az esővíz nem beszivárog majd a talajba hanem megül a tetején az agyagos rétegen vagy átfolyik máshová.

Miért tennél ilyet magaddal?

jan. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az nem jó oda, a vályog az sárga agyagos föld és szalma.

Semmi nem terem meg benne és olyan vízzáró hogy nem veszi be a vizet akár mekkora eső lesz.

De látom most hogy már írták előttem is.

jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Általában így szokták.
jan. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy agyagos lesz, ezért is próbáltam lebeszélni róla az illetőt, én nem csinálnék ilyet. Viszont nem kis mennyiség lesz, kb 80 köbméter, így biztos lesz kb 20 cm vastag réteg. Az azért gondolom nem pár év mire komposztálódik és mire bármi is megterem benne.
jan. 5. 00:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Az agyag nem komposztálódik soha.
jan. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!