Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan lehet felszedni az...

Hogyan lehet felszedni az előzőleg lerakott járólapot?

Figyelt kérdés
Ahová költöztünk, az egyik helységben nincs vízszintben a járólap, gondolom jó sok ragasztó is van alatta. Ezt mi fel tudjuk szedni házilag, mielőtt jön a burkoló? Már a burkolásért is egy vagyont kérnek, az anyag is drága, ezen ha lehet, spórolnánk kicsit.

jan. 14. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Sokat nem spórolsz vele,de véső géppel.
jan. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bérelsz egy bontókalapácsot/vésőgépet, és nekiállsz...


kb 5-10 ezerért lehet 1 napra bérelni ilyen gépet


Legalább mozogtok egy kicsit:)

jan. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vesogeppel, nem egy atomfizika, de megterhelo, mert guggolni vagy hajolni kell. A szemetekre vigyazzatok, mert pattog a szilank. Ha szerencsetek van, akkor nem volt full profi aki lerakta, es konnyen feljonnek a kovek, de ha egy igazi oreg szaki rakta le becsulettel, akkor minden darabot szet kell faragni, nem eleg alanyulni.
jan. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De egyebkent a burkolas s megoldhato, ha van egy kis erzeked, megcsinalhatod magadnak. Tele a net ilyen filmekkel, vizmero kaphato, a koveket lehet darabolni flexxel, en magam burkoltam a nappalinkat, szerintem hibatlan lett, pedig meg 2 padlovilagitast is epitettem bele.
jan. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Először vizsgáld meg az állapotát, koppogasd meg kalapáccsal hogy nem mozog-e. Ha mozog, lehet hogy csak homokba vagy misungba rakták és akár kézzel, kőműveskalapáccsal is fel tudjátok szedni. Ezt csak azért írom, hogy fölöslegesen ne béreljetek gépet.

Ha nem jön fel kézi erővel, akkor vésőgépet/bontókalapácsot béreljetek pl. hétvégére, mert általában akkor csak 1 nap díjat kérnek, de mégis 2 nap marad hogy megcsináljátok.

Én pl. egy csomó csempét is kézi erővel, kézi vésővel és kalapáccsal omlasztottam le.

A szemedre pedig nagyon vigyáz, mert a járólap meg a csempe pattog mindenfelé. Védőpajzs viselését javaslom, de védőszemüveg a minimum (munkavédelmi boltokban ezek beszerezhetőek).

jan. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Nem nagy egyébként a szoba, körülbelül 14 nm, néhol még kopog is a csempe. Csak attól tartok, hogy nem fog maradéktalanul feljönni, máshol betoncsiszolót is emlegettek, hogy szükséges lehet.
jan. 15. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!