Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy panellakás kiszolgálhat...

Egy panellakás kiszolgálhat még kb 50-60 évet?

Figyelt kérdés
Lakásvásárlás előtt állok, nálam csak ezek jöhetnek szóba, mivel panelekre adnak hitelt ilyen összegben. A cél az, hogy akár ha úgy hozza az élet, életem végéig megmaradjon és ne bontsák le a fejem felől. Most vagyok 30 éves. Ilyen szempontból mennyire lehet vajon biztonságos megvenni? Egyéb szempontok nem érdekelnek. Laktam panelben tudom milyen. Illetve a csúszózsalus kisebb panel lakások tovább bírnák esetleg?
jan. 14. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
összedőlni nem fognak
jan. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Még a gyereked életét is .Ebből nincs kilopva az építőanyag.Nem vitték haza,sem a nyaralókba.
jan. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Meg kell védenem a panellakásokat,nem panellakásban élek,hanem egy régi 1927-ben épült tégla társasházban, de régebben éltem panelbam.


Amit mindig is szerettem a panellakásokban a lakások belső elosztása.

30-40-50m2 helyekből kihozták a maximumot.


Én nem szeretem az amerikai konyhás nappalikat,a panelokban pedig külön van minden esetben a konyha ami nálam előny


Hangszigetelés sokan mondják,hogy a panelban vékonyak a falak azt is hallani,hogy ha a szomszéd tüsszent,voltam nem egy újépítésű lakásban semmivel sem jobb ott a helyzet.Sok lehetőség van az utólagos belső hangszigetelésre.


Sok új építésű lakás élhetetlen helyen van,míg a paneloknál annak idején törekedtek arra,hogy játszótér legyen a ház elött a gyerekeknek,park és zöld övezetben legyen.


Szóval ha nekem most választanom kellene egy újépítésű, vagy egy ugyanakkora

4 emeletes panelház között,ami átesett külső szigetelésen es belső felújításon.


Megmondom őszintén valószínűleg a panelt választanám.

Sok jót nem hallottam,tapasztaltam az újépítésű lakásokkal kapcsolatban.

jan. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez igaz, hogy hangszigetelés szempontjából semmivel sem jobb a helyzwt. Egy 2008-ban épült társasházban lakom, és ugyanúgy hallom ha hangosabban köhög vagy beszél a szomszéd mint ahogyan a panelben hallottam. Egyedül a közérzetemnek jobb, mivel nyílván szebb egy újépítésű. De én sem vagyok panel ellenes, a cél hogy kibírja életem végéig akár. Az nagy bukta lenne ha nem.
jan. 14. 16:10
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

3#

Vagyok

Különben voltam olyan panellakásban kollégámnál.

Az utolsó években 1989-90-ben épült a 4emeletes panel háztömb,sátortetős volt,nem lapos tetős, ahogy szinte az összes panel,és átesett egy külső szigetelésen az egész háztömb.


Kívülről úgy nézett ki,mint egy újépítésű háztömb,mikor a lépcsőházban voltunk akkor jöttem rá,hogy az egy panel

jan. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ismerem, ezeket a kisebb csúszózsalus paneleket is nézem, azok tetszenek, az sem baj ha lapostetős,főleg ha is fel van újítva, lefestve akkor tök olyan mint az “ujépítésű”.
jan. 14. 16:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A csúszózsalus az nem panel, helyben betonozták.
jan. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én inkább azon gondolkodnék, hogy vajon a mostani mindenben spórolós gányolt lakások meg a régi felázott évtizedek óta fel nem újított tégla épületek meddig bírják.
jan. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A panel bőven kiszolgál téged, masszív szerkezet. Volt szó, hogy a tervezési élettartam elérésekor visszabontják az 5. emeletig a panelokat, de a mérések szerint tovább bírják, mint anno gondolták.
jan. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!