Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ytong téglàról vélemény?

Ytong téglàról vélemény?

Figyelt kérdés
Most fogunk építkezni. A cél hogy ytong téglàból. Véleményekre, tapasztalatokra vagyok kívàncsi
jan. 30. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Reped tőle a fal, plusz hőtárolása is egy nulla. Én betiltanám.
jan. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Nem tudom, mi a különbség (ha van) hőtárolás és hőszigetelés között, de utóbbi szempontból nagyon jó, önmagában hőszigetelő tulajdonságú. Könnyű, de elvileg nagy teherbírású, olcsó, és jól formázható kézzel is.


Mi anno 6 évig laktunk új építésű sorházi lakásban, Ytong-ból épült, és tapasztalatból is tényleg nagyon jó hőszigetelő, viszont sajnos valóban reped is, legalábbis rajta a festés/vakolat. Konkrétan ahogy mondták nekünk anno, építés után az Ytong fal 7 évig mozgásban van, azért reped, 7 év után áll be végleg és lehet glettelni.

Olyan mendemonda is van róla, hogy enyhén “sugárzik”, bár mi ezt nem tapasztaltuk, ki tudja (égetett mésztégla? :/ )


Igaz hogy drágább, ráadásul még külön szigetelés is kell rá, de mégiscsak barátibb szerintem a normál kerámiatégla (pl. Porotherm B40)

jan. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Simán lehet belőle házat építeni, csínálják is sokan.


Emeletes házat azért nem építenék belőle, de 1 szintes házat simán. Tartófalnak is jó ha megfelelően vastag az ytong tégla

jan. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Egyetértek az elsővel. Tipikusan egy rossz fejlesztési irány ez a "téglatípus", az építőipar egyik szégyene.
jan. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
Egyszintes, fafödémes házakhoz nagyon jó, de csak azokhoz. Gondolj bele, vájogból se csináltak 3 szintes, vasbeton gerendás, betonkefnis házakat.
jan. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Lehet hogy jól hőszigetel, de nincs hőtárolása. Plusz írták hogy repedezik tőle a festék az is igaz, a szomszédom fala tele van repedéssel, ytong az egész ház.
jan. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
A kerámia tègláknak is elhanyagolható a tömege ilyen tèren. Az ytongnák az a lènyeg, hogy mindig vízszintesen kell rakni, teljesen fel kell feküdnie, egymáshoz is síkba legyen, akkor nem fog repedni sehol semmi. Ezt règen is tudták; ezèrt repedt sok ytong ház, mert nem olyan mint a tègla, több pontosságot igènyel.
jan. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%
#2-es vagyok. Nem csak egyszintesekhez, 1 emelet azért még simán mehet rá. Amiben mi laktunk, az kétszintes sorház volt, emeletes lakások egymás mellett.
jan. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
31%
Csak mondom, hogy a tégla is reped, sőt minden más is... Ugyanúgy ki kell várni, hogy az alap kimozogja magát, ami lehet 10 év, de akár sokkal több is. Addig repedés, glettelés, majd ismétlés.
jan. 31. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!