Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miből lehet legolcsóbban...

Miből lehet legolcsóbban fölfalazni egy 3x5m-es kis garázst?

Figyelt kérdés

#olcsó #falazás #olcsó tégla
jan. 31. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
ingyen szerzett bontott téglából
jan. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármivel amit ingyen tudsz szerezni. Viszont ha nem tudsz falat építeni téglából, a kőműves, és a habarcs ára több lesz, mint mondjuk egy ilyen lemezgarázsé. [link]
jan. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tudok falazni, bontott téglából is. Csak az a baj, az sincs ingyen, sőt felénk pl. a régi nagyméretű tömör tégla 100Ft-ért van legolcsóbban (darabár). Nos, ha futóba rakok egy sort, akkor még elmegy ez az ár, de ha vastagabb falat csinálok, akkor olyan magas lesz a négyzetméterenkénti malterköltség, hogy nem éri meg. Tömör kisméretűvel ugyanez van, sőt ahhoz mégtöbb malter kell.

Aztán ugye a bontott tégla szállítása is pénz, és ha nem közelben van,már meg sem éri (legfeljebb ha tényleg ingyen lenne a tégla).

A kézi fel -és lerakodásról nem is beszélve, és ezt ismételve több fordulón keresztül.

jan. 31. 18:30
 4/10 A kérdező kommentje:
A pincefalazó elemet nézegettem még, hogy az olcsónak tűnik, de egy üreges dolog, szilárdsága szerintem meg se közelíti a bontott tömörtégláét, ha nincs kiöntve betonnal... meg a malter se fogna nagy felületen.
jan. 31. 18:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Vegyél egy használt betongarázst.

Igaz azt is kell szállítani, de mást nem kell vele csinálni.

jan. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Valami gyenge, silány falat meg nem akarok, mert én a masszív, erős dolgokat szeretem. Ha valamit csinálok, az legyen rendesen összerakva.
jan. 31. 18:36
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez a baj. Jó, masszívat, erőset akarsz olcsón. Ez nem megy.
jan. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30-as NF tégla.
jan. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

Ezt egyszer már kiszámoltam. Olcsóbb a 30 N+f mint bármilyen kisméretű bontott tégla + habarcs.

Még az sem mindegy 2 napig falazol vagy 2 hétig.

A bontott téglahoz fuvarost olcsóbb hívni, mert mire te futóval elhurcolod, többe lesz mintha fizetnél érte.

febr. 1. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amit a 2. belinkelt az a legolcsóbb garázsnak.

Idővel majd esetleg lehet hőszigetelni.

febr. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!