Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A bontások mellett büntetést...

A bontások mellett büntetést is kell majd fizetnek az építésügyi hatóságnak?

Figyelt kérdés

3 hónapja jött egy levél építésügytől,hogy szabálytalan a terasz (beépítettem téli kertnek üveg falakkal és az alapterületét is növeltem) én hülye...bontsam el 6 hónapon belül a kerti garázst pedig tegyem szabályos helyre vagy pedig bontsam el azt is.



Az lenne a kérdésem,hogy ha mindent elbontok akkor is fizetnem kell pénzbírságot?


Erről nem írnam a levelükben.


febr. 7. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha az építtető a szabálytalanul megépített építményt, építményrészt a kiszabott építésügyi bírság megfizetésére előírt határidő lejárta előtt lebontja, vagy a szabálytalanságot megszünteti, az építésügyi hatóság a bírságot elengedi.

1997. évi LXXVIII. törvény az épített környezet alakításáról és védelméről Szabálytalan tevékenység és jogkövetkezményei 49. § (2)

[link]

A bírság összegét (ha lesz) ez a rendelet alapján lehet kiszámolni / ellenőrizni: 245/2006. (XII. 5.) Korm. rendelet az építésügyi bírság megállapításának részletes szabályairól

[link]

febr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mikor építetted? Honnan vették észre?
febr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nemtudom egyszer csak kuldtek a levelet. Dronoztak lehet
febr. 7. 21:29
 4/7 A kérdező kommentje:
7 éve épitettem sajat kezuleg
febr. 7. 21:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell fizetned, ha időben lebontod. Lehet, hogy a szomszéd volt, nem lehet? Nem vesztetek össze mostanában valamin?

Mindenesetre f.sza az önkormányzat nálatok. Nálunk mernének ilyet megcsinálni...

febr. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nincs is szomszédom,külterületi tanyaféleség. Azért gondoltam a drónozásra


Igen kedves nagyon az önkormànyzat hogy ilyenre kötelez

febr. 8. 13:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdekes eset, külterületet végképp leszokták sz-rni kb. mindenhol. És szerepel a tulajdonilapon, hogy mekkora az épület? Egyáltalán az épület jellege? Gondolom én gazdaságiépület. Mert ha nem szerepel mekkora, akkor milyen illegális építmény? Akkor a beépíthetőséghez kell tartanod magadat és ki a tököm bizonyítja be egy eddig be nem épített teraszról, hogy az mostanában épült be, nem 20 éve? Másrészt nem is lakóépület épült, hanem mondjuk melegház például... ahhoz nem kell engedély!

Garázs hol lehet? Kíváncsi volnék rá, mert olyannal én még HÉSZ-ben nem találkoztam, hogy külterületen kitért volna arra, hogy garázs/melléképület hol lehet. Pincéknél gyakori, hogy meghatározzák hogy lehet-e különálló vagy csak a gazd.épületből nyílhat, illetőleg (azon túl, hogy mekkora lehet), milyen távolságban kell lennie a szomszédos telkektől, de garázs, ami esetedben külterületen, hivatalosan szerszámtároló, nem garázs... ilyennel még nem találkoztam.

Nézz utána pontosan, hogy mik a jogaid és kötelességeid, mert nem kizárt, hogy csak próbálkoznak. Olyan szinten nincs már pénz egyes önkormányzatoknál, hogy már a kövek alá is benéznek pénzért.

febr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!