Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen végzettség kell, hogy...

Milyen végzettség kell, hogy az alaptól a falakig és a födémig felépíthessek egy házat hivatalosan?

Figyelt kérdés

Milyen végzettség kell, hogy az alaptól a falakig és a födémig felépíthessek egy házat hivatalosan?

Pl. Kádár kocka séma, minden beton és téglamunka a saját. Tervek hivatalos mérnökkel, építési osztály jóváhagyása után.


Hivatalosan saját magam végezném az e-napló vezetést is.


Vagy van külön képzés is falrakásra? Van erre valami gyorstalpaló?


Hogy is mondjam, de rengetek új vállalkozót látok így építeni, pedig tudom, hogy nem kőműves szakközépbe jártak.


febr. 18. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kőműves. Aztán az évek során megtanulsz szépen mindent, nem kell 5 szakmát kitanulni. Kissebb munkától haladsz a nagyobbakig.
febr. 19. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kömüves, ács-állványozó, villanyszerelő, gázszerelő
febr. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan kell fmv nyilatkozat minden munkáról. Így építőmérnöki, építészmérnöki, építész vagy technikusi végzettség kell először, utána X év után leteheted az fmv vizsgát.

Az a rengeteg vállalkozónak van saját fmv-je aki bizonyos összegért aláírja neki a papírt.

febr. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3# Igen kell felelős műszaki vezető, ami már hosszabb procedúra.


Akkor inkább finomítok a kérdésen.:

Ha magam csinálom az alapot, falazást, koszorút, födémet. Szóval a beton és téglamunkákat, akkor elég egy "10 hónapos" kőműves képzés?

Csak, hogy ne legyen beleköthető, ha magamnak sajátkezűleg csinálok egy alapot, falazást.

E-napló meg fvm kiadva másnak.


2# Ács, villanyszerelő, gázszerelö erre lenne külön szakember akit fogadnék.

A kőműves rész, ami hosszadalmasabb szerintem. Meg hozzám közelebb is állna.

febr. 19. 10:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ha magam csinálom az alapot, falazást, koszorút, födémet. "


Ezek inkább ácsmunkák. Vasbeton szerkezet zsaluzását, vasalását és betonozását ácsok végzik általában.

Másrészt vasalási tervet sem fogsz majd tudni olvasni. A csomópontokat sem tudod hogy kell összekötni. Egyedül a falazást tudod megcsinálni, de amilyen téglakötéseket látok rendes papíros kőművesektől el tudom képzelni hogy azt sem tanítják meg rendesen.

febr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ácsok nem betonoznak, nem vasalnak. Erre egyèbkènt volt a vasbeton szerelő szakma anno. De kömüvesnek tudniakell sztem.
febr. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!