Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kavicsos autóbeálló építésnél...

Kavicsos autóbeálló építésnél milyen rétegrendet érdemes használni?

Figyelt kérdés
A kapunk előtt van egy jelenleg füves autóbeálló, amit fel kellene tölteni ahhoz, hogy betudjuk járni az udvarra, mert alacsonyabban van mint az udvar szintje. Ide gondoltam azt, hogy kiszegélyezem térköszegéllyel az oldalait, terítek le geotextilt, hozatok rá 1m3 0/22-es mészkövet, amit lejárok lapvibrátorral, majd erre hozatok még 1m3 8/16-os mészkövet a tetejére. Ez így jó rétegrend? Betudok majd jönni rajta jól autóval, anélkül hogy megsüllyedne? Vagy teljesen felesleges alulra 0/22-es szemcseméretű, inkább egyből menjen a 8/16-os rá a geotextilre és kész?

febr. 22. 15:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem 0-20 poros murva van a telek hátsó részén, ahol az utánfutót tartom. Kb 20 éve csináltam, kihagytam a geotextíliát, de így se nő rajta gyom. 20-35 cm-t ástam ki a talajból, arra terítettem a murvát és levibráltam.

Persze nem baj, ha teszel alá fóliát, plusz védelem.

febr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!