Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szántòföld nellett lakók,...

Szántòföld nellett lakók, mennyire büdös és meddig, ha a közelben trágyáznak?

Figyelt kérdés
Olyan helyre költözünk, ahol a kert vége már szántó (30 mérer kb). Kukoricás volt eddig.

febr. 24. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a baromfi trágya büdös sokáig.
febr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utcánk a város két része között megy épp a szántóföld mellett, csak egyik oldalán vannak házak, a másik oldala külterület. Általában napraforgót, kukoricát szoktak itt vetni, de volt már más is. vagy nem használ a tulaj szerves trágyát vagy nem érezni, mert soha az életben nem volt büdös ami onnan jött volna.
febr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb trágya nem büdös, mire kikerül a földre, plusz 8000 féle EU-s szabály van, hogy mikor és hogyan trágyázhatsz, én a szagtól őszintén nem aggódnék.
febr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A baromfi trágya mindig büdös,különösen a friss csirkéké.Tele van vegyi anyaggal. 3 as te elvagy varázsolva .Majd aggódnál ha csirke trágyát raknának le mellétek.500 m ről is érezni.
febr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Győri agglomerációban élek családi házban egy átlagos falu központi részén.

A faluk között termőföldek vannak, és az a helyzet, mikor híg trágyával trágyáznak, mindig mindenki megérzi, pedig én kb 3 km-re vagyok a legközelebbi trágyázott földtől. Egyetlen dolog véd meg tőle, ha van egy erdősáv a trágyázott terület és a lakóhelyed között, mert akkor a szagot a szél nem tudja bevinni a faluba.

Bár mindenféle jogszabálynak meg kell felelni, sőt hetekkel korábban kitűzik a trágyázás napját az önkormányzatok weboldalára, de a szélnek senki sem parancsol! Mert hiába trágyáznak éjjel, és reggelre már be is szántják, de ezeken a reggelelken bizony szarszagra ébredünk, ha nyitva volt az ablak. Vagy nem tudunk szellőztetni ébredés után.

Rosszabb a helyzet amikor valahol nagyüzemű állattartás van pl disznók, tehenek. Ilyenkor vannak olyan napok amikor a hígtrágya tárolot felkeverik, na ez rosszabb mint a trágyázás. Szerencsére ez engem nem érint mert megvéd tőle egy erdő, kb 8 km-re van tőlünk a disznó telep. A melletünk lévő falut nem védi az erdősáv...

Amúgy volt aláírás gyűjtés, többszöri lincselési kísérlet, de mindet az előírásoknak megfelelően csináltak!

Szerencsére évi 1-2 reggel ilyen csak, bár aki közvetlenül mellette lakik azok naponkon keresztül érzik! Azért tudom biztosan, mert minden nap mellette megyek el munkába menet. A beszántás csak az intenzitást csökkenti...

Ahol műtrágyát haználnak, ott ilyen probléma nincs.

febr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mindentudó99 ***** válasza:
Nem vészes meg egyébként is mütrágyát használnak inkább. Szerves trágya nincs annyi amennyi kellene. En falu szélèn lakom nem os emlékszem mikor láttam olyat itt hogy szervestrágya szórás. Mütrágyát használnak
febr. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mivel és hogyan trágyáznak ha csak szórja, azt napokig érzed, ha talajinjektálóval juttatja ki, vagy beletárcsázza akkor nincs szaga
febr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A trágya nem nagyon büdös, de a húgy az ám kegyetlen büdös és erős szagú tud lenni.
febr. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!