Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Bűz jön a falból, amikor megy...

Bűz jön a falból, amikor megy a padlófűtés. Mitől?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja költöztünk be első saját otthonunkba. Ez egy 1980-ban épült, de 8 éve kívül-belül felújított családi ház. Padlófűtés van az egész házban, és a nappaliban egy légfűtéses kandalló. Néhány hete kezdődött az a jelenség, hogy amikor megy a padlófűtés, a közlekedőben kellemetlen szag terjeng. Nehezen tudom leírni ezt a szagot, kicsit olyan poshadt, rohadt szag. Nagy nehezen sikerült behatárolni a szag forrását, a két szobát elválasztó válaszfal (gipszkarton) aljából jön. Gondoltuk talán megdöglött ott valami egér, vagy ilyesmi, esetleg a szigetelés poshadt be, így kibontottuk a falat. Nem kellett volna, semmit nem találtunk ott, viszont a szag azóta még intenzívebben terjeng.

A csatornát ellenőriztük, azzal nincs gond, és nem is kifejezetten az a szennyvíz-szag ez. A padlófűtéssel sincs semmi probléma, nem szivárog.

Nem tudom, egyáltalán milyen szakemberhez fordulhatnánk ezzel a problémával, de valamit már mindenképp tenni szeretnénk, mert egyre elviselhetetlenebb a bűz. Most ha lehet igyekszünk kiküszöbölni a padlófűtést a kandallóval, így nem olyan intenzív a szag, viszont a szobákban így hideg van.

Van valakinek valami ötlete?



2016. dec. 5. 21:44
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
42%
Lehet van ott egy hulla. Hívjátok a rendőrséget.
2016. dec. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Igen ez nekem is eszünkbe jutott :) De mondom kibontottuk a falat, nem találtunk hullát...
2016. dec. 5. 21:56
 3/36 anonim válasza:
Gomba/baktérium? Nem volt nedves kicsit se a lebontott rész? Nekem fura, hogy akkor intenzívebb, ha meleg van és főleg a padlófűtéstől.
2016. dec. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Nem, egyáltalán nem volt nedves. És a falban a szigetelés sem volt kifejezetten büdös. Szóval ha most a falban lévő lyukba beleszagolunk, akkor egyértelműen érezzük, hogy büdös de nagyon, viszont a falban lévő cucc maga nem büdös. Nem tudom érthető-e :) Elég rejtélyes ez az egész...
2016. dec. 5. 23:26
 5/36 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ezért adták el a házat :-)

Amúgy nem sok ötletem van, valami szerves piszok lehet talán a betonban, padlóban, ami a meleg hatására intenzíven rothad. Komolyabban szét kellene szedni. Talán épületgépészt hívjatok először.

2016. dec. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát nem tudom, nagyon el akartuk kerülni a komoly bontást, de lehet, hogy muszáj lesz... Ez a szerves piszok amúgy kb meddig rothadhat? Mert ha erről van szó, akkor gondolom egy idő után elbomlik, és akkor megszűnne a szag.
2016. dec. 6. 00:13
 7/36 anonim ***** válasza:
Lehet hogy egerek vagy patkányok fészkeltek be a padlófűtés szigetelő rétegébe és ott elpusztultak, azoknak a bomlás szaga jut fel a házba mikor bemelegszik a padló.
2016. dec. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
60%

"Nem, egyáltalán nem volt nedves"


Márpedig a nedvesség az oka valahol a szagnak. Különösen, ha a padlófűtés növeli az intenzitást.

Egy döglött egér is csak addig büdös, amíg teljesen ki nem szárad. Utána szagtalan lesz. Egy egérmúmia könnyű és szagtalan. A bűz forrása az, hogy nedves környezetben baktériumok szaporodnak. A gázok, amiket a bacik termelnek, az a bűz oka. Hogy a bacik mit esznek, min szaporodnak, és a nedvesség honnan pótlódik, azt kell kideríteni és megszüntetni...

2016. dec. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Elképzelhető, hogy csőrepedés van valahol, és szivárog a víz a padló alatt? Most ez az ötletünk támadt... talán egy vízvezetékszerelőt kihívunk, mielőtt szétverjük a házat.

A döglött egér/patkány dolog nekünk is eszünkbe jutott, de aztán elvetettük, mert egyrészt ez egyértelműen nem dögszag, inkább olyan poshadt vízre emlékeztet, másrészt azért az egy idő után tényleg kiszáradna és nem bűzlene, és szerintem annyi idő már eltelt.

2016. dec. 6. 23:12
 10/36 gomzoli ***** válasza:
A fűtőkörben lévő víz (padlófűtés csöveiben) is igen büdös tud lenni. Ha az szivárog valahol, az pont beleillene ebbe a történetbe.
2016. dec. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!