Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Rugóacél beton vasalásához jó...

Rugóacél beton vasalásához jó lehet?

Figyelt kérdés
Van 2 rugós matracunk ami már elég rossz állapotú, viszont nemsokára lesz betonozás és arra gondoltam, hogy erre fel lehetne használni, de nem tudom hogy megfelelő-e erre a célra.

#beton #rugóacél #vasalt beton
febr. 24. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
ha tudsz belőle hálót csinálni amit a betonba tesznek, szerintem igen.
febr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmatlan, mert túl vékonyak a rugók. Évente kb. 0,1 mm elrozsdásodik belőle. 1mm vastag rugó 5 év után eltűnik a betonban. 8-10 mm vastagságtól kezdődnek a betonvasak.
febr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elvan a betonban, nem árt, de statikailag nem is használ.

A betonvas a húzó feszültségeket veszi fel. Ez a feszültség egyenes irányú, emiatt egy cikkcakkos vas nem oszt nem szoroz.

Annyi gond azért lehet, hogy a beton szemcsék (kavicsok) osztályozódhatnak és ez nem kedvező. (A rugók átdobó rostaként megszűrik a nagyobb kavicsokat, nem lesz megfelelő az eloszlás.)

márc. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!