Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mely építési módnak mik az...

Mely építési módnak mik az előnyei/hátrányai?

Figyelt kérdés
Párommal gondolkodunk építkezésen, és felmerült bennünk a "hagyományos" ház mellett, hogy talán opció lenne a mobilház/modulház (amikor konténeralapból építenek egy házat, de a házon nem látszik, hogy konténerház, plusz szigetelt, gyorsabban kész van, stb.) valamint rönkház is (elsősorban azért mert bejön nekünk a dizájnja). A modulház egyedül az ára végett került képbe, hogy kicsit talán olcsóbb, mint a másik kettő. Tudnátok mondani pro/kontra érveket?
márc. 27. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A hagyományosnak nagy a hőtárolóbtömege, így nehezebben melegszik fel/hűl le. Nem csak a hőszigetelés számít. (Gondolj egy vastag falú parasztházra, sose kellett bele légkondi mégis hűvös volt nyáron)


Hagyományost olyanra tervezteted (jogszabályok betarzásával) amilyenre akarod, a modul az azért modul, mert egységméretek vannak.


Mindkettőre igaz, hogy minél alacsonyabb dőlésszögű a tető annál érzékenyebb a beázásra (pontosabban a kivitelezés ppntosságára). Azaz a lapostetőt a legnehezebb úgy még építeni, hogy ne ázzon be.


Falak nedvesség felvétele (lélegző falak)... Egészségesebb, mint egy fém dobozban élni, akkor is ha gépi szellőzés van (mert remélhetőleg gépi szellőzés van abban a jó árban...)

márc. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

A mobilház/modulház szerintem felejtős. Nyaralónak megfelel, de háznak nem.

Könnyűszerkezetes szintén nem éri meg, mert a fa is aranyárban van.

A "hagyományos" azért jó, mert van tömege a falnak (hőtehetetlenség), és a párát is el tudja tárolni átmenetileg, hazai éghajlaton komfortban és energiafogyasztásban mindkettő sokat számít.

Ha a modul vagy a könnyűszerkezetes felébe kerülne, mint a tégla/beton, akkor lenne min dilemmázni.

márc. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mobilházat nem vennék, mert kevés település engedélyezi, és már nem sokkal olcsóbb fűtéskészre, mint egy átlagos ház.


A könnyűszerkezetes (kvh vagy fem) és a tégla között nem veszed észre a különbséget! Már ha mindegyik előírásokat betartva épült. Tapasztalatból írom mert 20 éves téglaház helyett építettem fémvázast.

Aki nem tudja miből épült azt hiszi ez is tégla. Ezeknek a házaknak a negatív híreinek min90% nem igaz, és olyanok állítják ezeket akik életükben nem laktak ilyenben. Ne keverjük ide az "olcsón okosba" építetteket, mert ezeknél a cuccok min fele kimaradt... És tényleg szörnyű a komfortja.


Mindegy miből épül, így válaszd azt ami neked jobban bejön.


A rönk hàz nem felel meg a legújabb szigetelési előírásoknak! Emiatt nem kaphatsz rá használatbavételi engedélyt.

márc. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Konténerházat nem is mindenhol engedik. Mindenképp kérdezd meg a polgármesteri hivatalban. De maradnék a téglánál.
márc. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amint beköltöztél egy mobilházba, folyamatosan csökken az értéke.


A könnyűszerkezetes háznál elvileg falakon tudsz némi pénzt spórolni, de mivel azok a teljes költség alig 10%-a fal, így nem sokat.

A könnyű falak miatt rossz a hangszigetelés, továbbá nyáron pillanatok alatt átmelegszik. Ismerősök folyamatosan járatjak a klímát, pedig nem kevés pénzt költöttek hőszigetelésre.


Én tégla párti vagyok. Mind lakókomfort, mind az értékállóság szempontjából.

30cm téglafalon van 15cm EPS, 6-7 napnyi kánikula után kezdem érezni hogy átmelegedett a ház.

márc. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A fémvázas k.sz házat emlegette valaki, az bizony dragábbra jön ki, mint azonos műszaki tartalommal rendelkező tégla ház. Nem is nagyon építi senki. Csak a legegyszerűbb favázast nyomják a vállalkozók, mert azon nekik szép haszon van.
márc. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy a fém vázas drágább lett, mikor építkeztem belőle egy árba volt a téglával.

Abban van valami, nem árt, ha van kílma, mivel nincs a falaknak hőtároló tömege. Télen nem hűl ki szellőztetéskor, 10 perc alatt max 1 fokot -10-ben, de fél óra sem kell neki és vissza fűti.

A meleg az üveg felületen jön be, így lehúzott redőnnyel tarja a hőmérsékletet. 1 db 3,5kw-os klíma megállás nélkül megy, de a legmelegebb nyári hónapban is csak 38 KWh fogyott 95 m2-en, 24-25 fokon!!! Ez 1440 vagy 2700 Ft, hogy sok vagy kevés mindenki döntse el. Áprilistól október végéig nincs lekapcsolva. Ez tavaj 180 KWh összfogyasztást eredményezett 6840 vagy 12780Ft/szezon.

Az viszont nem igaz hogy zajosabb, pl: szobákban nem hallani, hogy centriz a mosógép, Úgy hogy a háztartási helyiség és a szoba ajtók között van 3-4 méter távolság és egy közlekedőből nyílnak. De ezt a rigipsz is igazolja a válaszfalaim hanggátlása 52-54 dB. Porotherm 12n+f tégla vakolattal tud 41 dB. Másik az egymás meletti szobákban 50%-ra hangosítva tv-t még nem hallatszódik át, ez hangosabb mint a normál beszéd hangerő.

És ugyan ez jellemzi a főfalakat is.

Amíg nem rakták be a szellőztető ventiátorok csőveit (fürdő, wc, konyha), azt sem hallottam hogy a szomszéd kutya ugat.

Oh egy fontos paraméter, a biztosító ugyan annyira értékeli, mint egy tégla házat.

Nem istenítem, csak arra jutottam nem bántam meg :). Eladni lehet nehezebb lesz, mint egy téglát, ha megint felújítás helyett építkeznék, de több száz részletes kép van a teljes építkezésről, amit napi szinten készítettem. Így ez szerintem jó pont lesz, meg látszik, hogy mindenhol minőségi anyag lettek alkalmazva.

márc. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem a mobilház kényszermegoldás, életidegen. A hagyományos ház mégiscsak jobb, megszokottabb, építési stílusa van. Ha rendesen meg akarod csinálni a vasházat/faházat, a végére anyagiakban is kb. ugyanott leszel mintha téglából épültél volna. És a végén ott lesz benned hogy ez mégse igazi ház mert csak egy könnyűszerkezetes... A vas se olcsó, a fa se, a hőszigetelés, páratechnika kritikus pont, még a tapasztaltabb tervezőknek is okoz olykor fejtörést, több a hibalehetőség mint

téglaháznál. Egy téglaházat azért elég nehéz elrontani, nagy kóklernek kell hozzá lenni. Könnyűszerkezetesnél

meg lehet hogy úgy csinálják hogy azt hiszik hogy jó, aztán 10 év múlva kiderül hogy mégse... Amúgy a hőszigetelő szendvicspanelok is jó drágák. Aztán ugye felmerülnek tűzvédelmi kérdések is. Meg kártevő elleni védekezés, a fa szerkezeteket ugye gondozni kell. Egy téglafal ha stabil, az ott lesz 100-200 év múlva is. A faházadat meg simán megeszik a bogarak néhány évtized alatt.

márc. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
#8: a legnagyobb bajom a könnyűszerkezetesekkel, hogy túl sok az üreges szerkezet, ahova betelepszik az élővilág.
márc. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a manapság épített tégla házak, mennyire lesznek tartósak és mennyire lesznek hőhímentesek. Én sokat kultúrálodtam kömkel és a szaki ellenőr podcastjein. Nagyon durva dolgokat szoktam mutogatni.

Az építkező emberek nagy része nem fogad műszaki ellenőrt, mert nagyon nem olcsón dolgoznak. Ha mégis akkor beérik a tulajok 4-6 ellenőrzéssel, pedig ez a semmivel egyenértékű, rengedeg folyamatot emiatt el lehet sumákolni.

elkezdem sorolni:

1: kiásott alap és vasszerelés ellenőrzése

2: tömörítés ell., és szennyvíz szerelés ell.

3: szerelőszint vasalás ell., szennyvíz védőcsövek ell.

4: szerelőszint vízszigetelésének ell.

5: falazás ell.

6: koszorú vasalás ell.

7: tetőszerkezet ell.

8: kész tető ell.

Mint látható még csak szerkezetkész és már 8x kellett volna megnézni.

Ha egy építész minden részfolyamatot ellenőriz, bonyolúltség függvényében 1-2 milliót zsebre vág. Így ez el szokott maradni.

A 6 ellenőrzésért is elkérnek min 300000-et + kiszállás, így előfordulhat hogy 4-500000 lesz belőle.

A műszaki ellenőr tulajdonosi oldalról nem kötelező, csak ajánlott! Generálkivitelezői oldalról kötelező.

Kömkel videói azért jók mert használt házakat is néz, és jól mutatja milyen hanyagsággal épültek 20-30 éve a házak. A szaki ellenőr pedig főleg új építésűekkel foglalkozik. És ezek alapján nem változott semmi...

márc. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!