Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kerítés építés, hogyan?

Kerítés építés, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék egy 180 magas beton (zsalu) kerítést készíteni. Ezzekkel a paraméterekkel:

- alap beton lenne

- a lábazata 60 cm magasra zsalukőből készülne

- az oszlopok szintén zsalukőből 180 cm magasra

- az oszlopok között kerítés wpc vagy fa lenne

- egy személyi és egy kétszárnyas kapuval



Ahogy néztem a standard, betonalaphoz 80-100 cm mélységet írnak.


A kérdésem az lenne, hogy: 14m hosszú x 40cm széles x 1m mély kiásott alapba,

8-as betonvas elég 30x80cm-re hajtogatott kengyelekkel, 20 cm-es kengyel távolsággal megfelelő lenne?


A kengyelek mérete és távolsága mennyi szokott lenni vagy mi határozza meg? Milyen méretű sóder/beton keverék ajánlott a feltöltéshez?

Illetve a két szomszéd kerítésésénél mennyi helyet szoktak hagyni (vagy teljesen/szorosan egymáshoz szokás építeni)?


Köszönöm a segítséget!



ápr. 18. 16:15
 1/5 anonim válasza:

Szia!


8-as betonvas elég lenne,de én 10-eset raknák hosszába és arra 6-os vasból hajtogatott kengyeleket. (Elég a 6-os,ha van fölösleges x Ft-od rakhatod 8-asból is.)

25-30cm távolságra bőven elegendő.

20cm már sűrűnek számítana ebbe a kerítés alapba.


A kengyelek mérete Nagyon fontos (bár ebben az alapba annyira nem..).

A kengyelek méretét a zsalu- esetedben a földben kiásott árok szélessége határozza meg.

Ha az teljesen pontosan 40cm széles akkor a 30cm kengyel tökéletes. (Sokan fognak írni 35-öt,de....jobb a 30.)


A kengyelek távolságát a funkciója határozza meg.Kerítés alapba 30cm hibátlan,de pl.: garázsajtó föle -ahol lesz mégegy szint- áthidalóba már 15cm-enként kell. (Betonozott áthidalóról írom a példát.)


A cement/sóder aránya -ha te kevered be- legyen 1/3.Lesz benne nagykapu/kiskapu,így fontos lenne,hogy inkább 1/3. (Sokan fognak írni 1/4-et,én 1/3-at ajánlok.)


A szomszédnál sokan melléépítenek,teljesen szorosan.Én azt ajánlom,hogy tegyél oda egy 5 vagy 10cm-es hungarocell-t és ha bármi lenne a jövőben,nem a betonkerítésed lesz bontva.


Remélem tudtam segíteni.

ápr. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tökéletesen érthető és óriási segítség!

Most csinálok először ilyet és próbálok utána nézni, hogy a nagyon alapokat elsajátítsam. Csak darabosak az információk és jó könyvet nem találtam a témában..


Esetleg azt még megtudnád mondani, hogy a vasszerkezetet milyen mélyre szokás elhelyezni ebben a "gödörben" igaz, hogy a felső 1/3-adban?


A sávalapot teljesen talajsíkba tenném. Gondolom, akkor a vasszerkezet a talajsík alá kéne mozgatnom -5cm vagy mennyi, azaz érték ami elfogadható, de elbírja a ránehezedő zsaluköveket?


Köszönöm a segítséged!

ápr. 26. 18:09
 3/5 anonim válasza:

Örülök. :-)


Ezt a koszorúvasat a legtöbben legalulra teszik.Kevesen föntre.

Vannak erre pro és kontra.

Az én véleményem,hogy alulra tedd,de úgy,hogy legyen alatta 5-10cm beton.

Ha kézzel betonozod akkor könnyebben kivitelezhető,mert megöntöd az alap alját kicsit hígabb betonnal arra ráteszed a vasat és mehet tovább a betonozás.

Ami fontos!!,tömörítsd a betont!

Elég egy tetőléc darab és szurkálva tömörítsd a betont.

Vmint ha van hosszabb részed a 14m-ben,mint 6m (ha egyenes a kerítés és nincs benne ugrás befelé vagy kifelé) akkor engedd össze 40-50cm minimum a vas toldást.

Mind a 4 szál hosszanti vasat engedd egymásba és fogasd egymáshoz egy-egy kötöződróttal.Ez tényleg fontos.

ápr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged :) !
tegnapelőtt 08:52
 5/5 anonim válasza:
Nincs Mit. :-)
tegnapelőtt 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!