Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kerti szaletli építésében...

Kerti szaletli építésében kérhetek segítséget?

Figyelt kérdés

Már az alap is kérdés. 4x4-es vagy 4x6-os-ra tervezem. A kertnek van egy minimális lejtése, ahová kerülne. A 4 méteren ez kb 20 cm. Beton legyen a teljes terület vagy tüskék legyenek betonozva? A padló acélszerkezetes váz, rajta padlóval vagy faszerkezetes váz?

Innét indulnék és hálás lennék minden építő jellegű hozzászólásért, 5letért.

Később szeretnék majd egy kemence / grill helyet kiépíteni benne, ennek már most meghagyom a területét.



ápr. 22. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha kemence/grill helyet is akarsz és hogy az is tető alatt legyen akkor a 4X4 kevés, a 4X6 az minimum. Én teljes beton alapot készítenék, már ugye bele gerendatalpakkal. Sima nyeregetető, minden oldalról nyitott. A legtöbb ilyesmi filagóriában padok vannak, nekem is azok voltak, de nem jó! Vegyél összecsukhat vagy rakásolható kerti székeket.
ápr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy pontalap legyen vagy az egész betonozva legyen, egyfajta lemezalap készüljön? Én az "egészet" betonoznám, mert legyen már egy felmosható, tisztítható felület, ha sütögetés is lesz itt és ne legyen már sár, ha hetekig tartó eső volt stb. Lemezalapból meg elég egy 15-20 centis is, mindez vasalva, acélhálóval, ha erre irányult a kérdés, mert az a része bevallom nekem nem érthető. Milyen faszerkezetes váz? Minek a váza?

Ha fából épül, akkor nyilvánvalóan az oszloptalpakat el kell helyezni, ezt lehet a még képlékeny betonban is megejteni, de tulajdonképpen utólag is meglehet tenni, akár burkolás után, ekkor lyukat kell fúrni az oszloptalp tüskéjének, majd a lyukat portalanítani, vegyi dübelt a lyukba befolyatni, majd belehelyezni az oszloptalpat, kívánt magasságot beállítani és kb. 20 perc után megkötött, abból 10 ló se tudja kitépni.

Ha van egy 20 cm-es lejtés, akkor azt ki kell hozni közel vízszintesre, csak egy nagyon enyhe lejtést kell adni neki 1 irányba. A 20cm-es lejtés különben zavaróan sok lenne, ennyire ferdén nem betonozunk. Egyenesre kihozni zsaluelemekkel lehet, ebben az esetben legalább részben szükséges egy sávalapot is ásnod sajnos. Azt nem javaslom, hogy az alap egy része a föld síkjába kerüljön, inkább emelkedjen ki a föld síkjából mindenhol, mert máskülönben a sarat bemoshatja az eső abból az irányból.

ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!