Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Meglévő problémás házhoz...

Meglévő problémás házhoz mielőtt hozzányúlna az ember, érdemes építészmérnököt felkeresni?

Figyelt kérdés

máj. 24. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Az túlzás jó kőműves szakembert kell.
máj. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Nehéz kérdés. Az épitész drága, sok kömüves megoldja okosban, aztán vagy jó lesz vagy nem. Szerintem egy tanácsdásra érdemes pár tiz ezret kifizetni. Nagy mértékben függ attól is mennyire értesz hozzá és mit szeretnél csinálni. Müszaki ellenőr is ajánlot lehet sok esetben.
máj. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az,hogy problémás?
máj. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha problémás, inkább statikust.
máj. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább statikust, de tényleg.
máj. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Látta már, statikai gond nincsen.
máj. 25. 00:03
 7/10 anonim ***** válasza:
A problémához értő szakembert kell keresni.
máj. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Akkor mégegyszer kérdezem, hogy mi a probléma?

Kicsi, drága, messze van, büdös, alacsony, nincs fűtés, rosszak az ablakok, beázik alulról, vagy felülről, vagy mi?

máj. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
2-es, köszi a válaszod. Én pont ezt "a kőműves megoldja és vagy jó lesz vagy nem" utat szeretném elkerülni. Műszaki ellenőrig én is eljutottam fejben tegnap. Építészre nem sajnálnám a pénzt, de eddig nem találtam olyat, aki ne csak teljes ház 0-ról való tervezésével foglalkozna, nekem meg egy kb 30 négyzetméteres házrész kijavítására lenne igényem, vagy legalább egy szakvéleményre, amivel el tudnék indulni.
máj. 25. 08:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Na de mi a probléma? Reped? Mállik a vakolat? Felvizesedik? Beázik? Huzatos? Penészedik? Nincs vagy nehézkes a fűtés? Régi a fürdőszoba, konyha, vezetékek...?

Általános felméréshez, tipikusan vásárlás előtt, lehet megrendelni ún. műszaki bejárást, kb. 50 ezer forint, ahol körbemegy egy építész, ellenőr és elsorolja, mik a tennivalók, mit javasol sürgősségi sorrendben, az kb. mennyibe fog fájni, de írásos szakvéleményt nem fog adni csak jóval többért. Ha viszont te már tudod, mi a problémád, akkor konkrétan ahhoz kell szakembert kihívni, lehetőleg ismerősi ajánlás alapján és több (3-4) helyről is nem csak árat, információt is kérni, hogy ő mivel és hogyan és miért úgy oldaná meg.

máj. 26. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!