Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Téglaház vagy könnyűszerkezete...

Téglaház vagy könnyűszerkezetes ház?

Figyelt kérdés

Miért és melyiket választanátok/választottátok?

Érvek mellette és ellene!

Válaszaitokat előre is Köszönöm!



2012. febr. 4. 20:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%

Én téglaházat választanék.


Tégla

Előny: tartósabb, masszívabb. Több ezer éves tégla is van.

Hátrány: salétromossá válik, ha hosszan vizet kap (leveti a vakolatot, hiába javítják újra és újra). Valamivel drágább.


Könnyűszerkezetes

Előny: olcsóbb, gyorsabb felépíteni.

Hátrány: egerek, kártevők megtámadhatják. Elég, ha megnézel egy amerikai átalakító műsort. "Papírfalak" feeling.

2012. febr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%

téglára szavazok, jól szigetelve, mindenütt

(nem lesz vizes)..

az egyetlen, amiben megelőzi a könnyűsz. -az, hogy gyorsabban felépül- (nem olcsóbb, csak kicsit: ez is a gyorsabb építésből ered) - de, hiába mondják, hőtechnikailag nem olyan jó..

Jó hőszigetelés: ez most már az első követelmény.

2012. febr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%
A téglát nem eszi meg a penész és a kártevők, a könnyűszerkezetest meg igen, így a téglát választanám.
2012. febr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%

Könnyűszerkezetesben még nem éltem. A mostani 50 cm vastag tégla főfalak.

Télen tartja a meleget, nyáron a hűvöset. És biztonságban érzem magam :) Tuti egy szélvihar se fog elvinni :)

2012. febr. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

Könnyűszerkezetes. Egyszerű, gyors az építése.

A téglaház hiába van meg sokéig. Nézzetek meg egy húsz éve épült házat!!!

Már semmi se korszerű rajta. Nem beszélve a fűtési költségről!

Az éves fűtési és melegvíz költségünk kb. 120 ezer ft, a könnyűszerkezetes 4 szoba, nappalis házunkban, úgy hogy 6-an lakjuk.

Semmi pénzért nem adnám.

2012. febr. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Könnyűszerkezetes mennyivel olcsóbb és miért?
2012. márc. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
46%

A könnyűszerkezetesben az lenne a lényeg, hogy olcsón és gyorsan lenne felépíthető, ha nem lenne jó üzlet, a gyártónak elég nagy rajta a haszna. Elméletileg a téglaháznál sokkal olcsóbban felépíthető lenne. De direkt csak kevéssel a téglaházak költsége alá lövik be az árakat a készházgyártók, hogy a profitjuk kellően nagy legyen. Arról meg már gondoskodtak, hogy nehogy már te magad olcsón építhess ilyen házat (ami lehetne ugyanolyan, vagy jobb minőségű is, mint a gyártóké, hiszen azt is építész tervezi, azt is ellenőrök vizsgálják majd és építésvezetői felügyelet mellett épül). Mert csak bizonyos gyártók lehetnek kivitelezők: szabványok, minősítések stb. mind csak a gyártók piaci érdekeit védik. A józan ész azt diktálná, hogy azért csak certifikált gyártók építhetnek készházat (v. könnyűszerkezetes házat), hogy biztosítva legyen a megfelelő minőség, ez hihető is lenne, ha nem nem gyártana a legtöbb gyártó hulladékot.

Amelyik gyártó tényleg elfogadható minőséget alkot, azt aranyárban teszi és ki tudja, hogy azzal is hosszú távon mi lesz, mert ilyen tapasztalatok még nincsenek, hiába példálóznak a cégek az amerikai faházakkal, hogy évszázadosak. Ugyanezt mondanám az alternatív építőanyagokról, mint a fabeton, vagy papírbeton.


A könnyűszerkezetes házat is meg lehetne építeni tartósra, masszívra, földrengés állóra, jó hőszigeteléssel és amit a kártevők elkerülnek és nem penészedik, csak sajnos ez az egész üzlet, a minőség másodlagos. Ha tényleg jó minőségben épülne meg egy könnyűszerkezetes ház, a hátránya megmarad, hogy nem használható erődítménynek, mint a fél méter vastag falazatú ház, az épület tömege ötöde, vagy a tizede egy hagyományos téglaházénak.


Előnye lenne a készházaknak, hogy általában A+ besorolást kapnak, ami alacsony fűtési költséget és négyzetméterenként 25ezer forint támogatást jelent, csak sajnos a gyártók árpolitikája ezt is számításba veszi.


A szövegből látszik, hogy most nekem savanyú a szőlő, mert szeretnék építkezni, a lehető legolcsóbban úgy, hogy amit csak lehet, azt kiváltanám a saját kezem munkájával. De magam nem építhetek lassan már téglaházat sem.

Mindenképpen téglaházat javaslok, már csak a fentiek miatt is.


Kimerítő írás volt?

2012. ápr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
"De magam nem építhetek lassan már téglaházat sem. " Ezt mire értetted? Köszi!
2012. ápr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
70%

Kedves #8 !


#7 vagyok és arra gondoltam, hogy lassan már a hagyományos házakat sem lehet majd megépíteni önerőből, ami alatt azt értem, hogy elkészül az alap és Te rakosgatod a téglákat egymásra és minden egyéb olyan munkát elvégzel, amire egy épkézláb ember képes lehet, ezzel is csökkentve a költségeket. A könnyűszerkezetes házak esetében már most maximum csak belülről tapétázhatod, burkolhatod, festheted a saját házadat.

2012. ápr. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Értem,mert Nálunk is ez a terv. A Párom mindent meg tud csinálni,ez a munkája.:) És nem szeretnénk evvel kapcsolatban is falakba ütközni. Azért kérdeztelek,azt hittem már törvény korlátozna ebben is.

Én egyszer írtam egy könnyűszerkezetes kivitelezőnek egy érdeklődő e-mailt avval kapcsolatban,hogy van-e rá mód,hogy csak az alapanyagot vennénk meg Tőlük,de választ még nem kaptam. De gondoltam ha van szerkezetkész ház,mint amit Te is írsz,akkor miért nem lehetne "anyagkészre" vásárolni!? Hát ha esetleg válaszolnának,megírom mi a tapasztalat. Bár kétlem.

Köszi és sok sikert!

2012. ápr. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!