Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Dryvitozni fogom a házunkat,...

Dryvitozni fogom a házunkat, bár még sosem csináltam. Alsó sorként lábazati szigetelőt használnék, ilyenkor indulhatok a járdától, vagy kell indítóprofil is?

Figyelt kérdés
Másik kérdésem, hogy a 6 cm-es lábazati lapok és a következő sor 8 cm-es EPS 80-as közé kell-e profilt raknom? Első sorban a vízorr miatt gondoltam.

#Dryvitozás #külső falszigetelés
2013. máj. 26. 22:53
 1/2 kell egy ház válasza:
Szia. Én nem a lábazatit, hanem a 8-t tenném elsőnek indítóprofillal, miért is? Mert vízbe hozod ami az éleknél nagyon fontos lesz. Másodszor megakadályozod az egerek alájutását meg ilyesmi. Kötésbe tedd és az első sort vágd, hogy a teteje vitbe legyen és akkor már nyomhatod a többit mint a gép csak a függőre kell onnantól figyelni.
2013. jún. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat. A ház körbe van aszfaltozva, és elég jól vízszintben van minden, egerek sincsenek egyelőre. Alsó sorként azért javasolnak zártcellás XPS lapot, mert az nem tartja meg a vizet, és mechanikailag is sokkal szilárdabb, tehát nem sérül meg olyan könnyen. S arra gondoltam, hogy a 6 cm-es első sor tetejére dűbelezném a 8 cm-es indítóprofilt, és a fali szigetelésre hulló eső vizét a vízorr kivezetné a falról, mielőtt eléri a járdát. Ezért gondoltam, hogy a lábazati szigetelőt rátehetném közvetlenül a járdára. Te hogy látod, rendben lenne így. Sőt az esetleges rést alul purhabbal kinyomnám.
2013. jún. 11. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!