Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Házépítés, de hogyan? Bővebben...

Házépítés, de hogyan? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Igaz még csak egyetemista vagyok, de már foglalkoztat az a kérdés, hogy hogyan lehet házat építeni, úgy hogy ne a banké legyen a ház? Még ha egy pár eldönti, hogy saját házat épít úgy, hogy mondjuk 300-400e ft a kettőjük jövedelme ( ez ma szinte lehetetlen) de egy ház 10-20 millió körül van. Ez hogyan lehet megoldani? Lehet, hogy buta kérdés, de azért kíváncsi vagyok. :)

2013. máj. 30. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkodtam. Ha van időtök és lelki erőtök spórolni, akkor össze lehet kuporgatni a rávalót. Én 10 éve vettem fel 8 milló hitelt, azóta fizetem havi 50 ezrével. Ezek szerint már befizettem a banknak 6 milliót, de még van hátra 15 évnyi törlesztés. Ha kibírod 40 éves korodig, akkor összejöhet a kezdőtőke, bár addigra 2x annyi kell majd...
2013. máj. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na igen, de az ember nem 40 évesen akar építkezni, hanem 25-30 évesen! :(
2013. máj. 30. 22:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne építs semmi képpen annyira sokba van hogy el se hinnéd. Inkább vegyél olcsóbban kijössz.Ja és az igényeket a minimálisra csökentsétek. És még mindíg ott van hogy pénzt hogyan gyűjtsetek. Ha nekem a szülők nem tudtak volna besegíteni soha nem lett volna házam.
2013. máj. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Le kell adni az igényeket a 10ensok milliós álmokat és akkor simán összejön a dolog ! Nem fővárosban és nagyvárosban kell gondolkodni hanem pl agglomerációs övezet külterületi részén (zártkerti ingatlan ,nyaraló besorolás, présház stb) Itt kis túlzással fillérekből lehet egy épülettel rendelkező nagy telket kapni, amit apránként szépen rendbehozva komfortosítva parkosítva igazán élhető helyet lehet kialakítani ,kerttel ,jó levegővel minimális rezsivel, saját termesztésű gyümölccsel zöldséggel. Igaz hogy nem 5perc sétára van a pláza meg a hiper , lehet ,hogy nincs vezetékes gáz vagy talán víz se (de fúrt kút , áram igen) és szinte kötelező az autó is,de nem leszel öregkorodig a bankok rabszolgája 30 éves hitelt nyögve és dupláját törlesztve. Mert senki nem garantálja ,akár diplomával sem ,hogy egyik nap nem rúgnak ki vagy nem rokkansz meg , nem kapsz hajba a pároddal akinek a fizetése kell a megélhetésedhez és akkor pár hónap alatt olyan hitelválságba kerülsz hogy elúszik a sok évig törlesztett csillivilli szép lakás és lehet menni az utcára meg albiba, milliós tartozással.
2013. jún. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha meg van a 200-t fizető állás, akkor a költségeket 100e ft körül kell tartani. Ha ez megy, 5-6 év alatt meg van egy ház ára.
2013. jún. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 joe90210 válasza:
Én Fundamentáztam,mondjuk az nem túl sok,de lehet 2 szerződést is kötni.
2013. jún. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%

Hááát, először is, mire te odakerülsz, lehet, hogy már itthon is változik a helyzet, és már nem a saját ház lesz a boldogulás egyedüli útja, hanem a bérlemény. Hisz úgy mobilabb vagy, akkor, és oda költözöl, ahová éppen az új álomállásod vonz.

De ha mégsem, javaslom, nézz utána az alternatív építőanyagoknak. Szalma, szupervályog, földház, stb. Az igaz, mondjuk, hogy ilyen házat nem lenne célszerű a rózsadombi árgus szemek kereszttüzében felhúzni, de vidéken nagyon is praktikus megoldás lenne.

És ha már vidéken járunk, hadd ajánljak a figyelmedbe még egy potenciális lehetőséget: a használt házat. Kis odafigyeléssel olyat tudsz venni, amiből pár évi munkával (ha nem félsz megfogni a vakolókanalat)olyan palotát rittyentesz, hogy különb se kell. Az első házamat én is SK építettem (azt elvitte a válás) a második egy öreg ház volt, és bár tíz évembe, mindössze 3,5 millámba került az átépítése.

2013. jún. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!