Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ház beszínezése? Büntetés.

Ház beszínezése? Büntetés.

Figyelt kérdés

Van 3hónapunk hogy beszinezzük a hazunkat ugy kapjuk meg a vegleges engedélyt a hazra.

Kaptunk levelet az önkormanyzattól jönnek ki 3hónap múlva meg a terepet kell elrendezni.

Viszont nincs penzünk beszíneztetni a hazat :-(

Megkérdeztük es nem lehet kérni haladékot.

Ha kijönnek es nincs kész megbüntetnek...nem tudja valaki a bírság mennyi lehet?

Es mi ez az új hogy muszáj 6hónap alatt beszínezni????

Ha az embernek nincs rá pénze hogyan-miből??



2013. jún. 23. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Én bemennék az önkormányzathoz,és mondanám egyszerűen nincs miből .A büntetést sem tudom kifizetni,szeretném

közmunkában ledolgozni .Napi 5 ezer van erre elszámolva ,6 óra a napi munkaidő .Mennyi lehet a büntetés ezért,20-30 ezer.

2013. jún. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hű de ismerős! Hasonló történt velünk is. Sajnos semmilyen törvény nem szabályozza, hogy a lakhatási engedélynek mi a feltétele, így az egyes önkormányzatok, sőt az egyes tisztviselők is maguk döntik el, hogy mikor adnak lakhatási engedélyt.

Szerintem ez nem új szabály. Szokott lenni olyan helyi szabályozás, hogy az építkezés megkezdésétől számított x éven belül be kell fejezni a házat, és meg kell szerezni a lakhatási engedélyt. Nem erről van szó a Ti esetetekben is?

Mi komoly nehézségek után elkészültünk a házzal. (Az építési vállalkozó átvert, majd nemsokkal később meghalt, így tőle pénzt nem lehetett visszaszerezni, sem perelni.) A ház készen volt, de tereprendezésre, és színesre nem maradt pénzünk. A tereprendezés is komoly munkát jelentett, mert egy domboldalba épült a ház. Támfalakat kellett építeni, stb. Kijöttek ellenőrizni az önkormányzattól, és megállapították, hogy a kertünk életveszélyes, mert nincs támfal a hegy felé. (Előzőleg párszáz évig ugynígy állt, és nem omlott rá senkire.) Kaptunk egy 30000 Ft-os bírságot, és 2 hónapot a hiányosságok pótlására. Saját kivitelezésben megcsináltuk (kb 1mFt személyi kölcsön felvételével) Ezután kijöttek, és újra megbüntettek 30000 Ft-ra, mert az oldalsó, téglából épült támfalat nem újítottuk fel, a csatorna az utcára vezeti az esővizet, valamint nincs a ház beszínezve. Az érintett támfalat újrarakattuk, de a többire tényleg nem volt pénzünk. Kérelemmel fordultunk az önkormányzathoz , hogy hosszabbítsák meg a határidőt. Ekkor egy másik kolléga jött ki a műszakiaktól, és közölte, hogy minden rendben van, kérelmezzük nyugodtan a lakhatási engedélyt, mert a színezés nem feltétele a lakhatásnak, az esővíz pedig nem szikkasztható el 100%-ban a telken belül. És tényleg megkaptuk a lakhatási engedélyt.

Sajnos biztos recept nincs. Beszélni kell az önkormányzat műszaki osztályával, hogy ez a helyzet. Kérjétek el a helyi szabályozást, hogy pontosan mik az előírások, mi a feltétle a lakhatásnak. (Én például többszöri próbálkozásra sem kaptam ilyet) Meg lehet próbálni kérelmet írni a polgármesternek. Ha nem egyértelmű a szabályozás, ahogy pl. az esetünkben nem volt az, akkor perelni. Ha a mi esetünk nem oldódik meg, én is ezeket a lépéseket léptem volna meg.

Ha végképp nem megy, és a ház be van vakolva, akkor egy saját kivitelezésű mészfestéssel lehet próbálkozni. Az nem vészesen drága, és a ház máris be van színezve.

2013. jún. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos az építési feltételek önkormányzatonként változók, sőt egyes tisztviselők a hatalom fényében fürödve úgy csűrik-csavarják az előírást, ahogy azt a szájízük megkívánja. Ebből aztán adódhat az is, hogy X polgártársnak mindent szabad, Y-nak viszont erősen megnyirbálják a jogait. Egy időben velem is packáztak, csak éppen kb. egy évvel később a vezér fia hozzám járt edzésre. Az illető sűrű bocsénatkéréseinek ellenére is repült, (bár én nem kívántam ezt) az utóda pedig jóval engedékenyebbnek bizonyult. Beszélj az illetékessel, ha őszintén elétárod a problémádat, van rá esély, hogy emberi hozzáállást tanusít.
2013. jún. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy neked a szürke szín tetszik a legjobban az unalmas fehérek és sárgákkal és vöröses-barnákkal szemben. :)
2013. jún. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!