Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » "Megbuherált" gázóráért...

"Megbuherált" gázóráért milyen büntetés jár?

Figyelt kérdés

2 éve hogy kikapcsolták de visszakötöttük azota nem fizetünk számlát ,oké ezt be is vállalom de ma jöttek hoyg ellenőrizni jötteka gázórát mondtam hogy nem engedhetem be őket majd jövő héten visszajönnek most mi lesz?

Nem az én nevemen van a gáz hanem az előző lakóén és az Ő tartozása miatt lett kikapcsolva a gáz de elérhetetlen a köcs.g az átírást ez miatt nem tudtuk elintézni .


2013. febr. 22. 11:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kiszámlázzák az eddig fogyasztott gázt, kamatot is fognak számlázni + büntetést. Lekötik a gázórát, és majd igényelned kell újat a saját nevedre, az plusz költség. Valamint feljelentést tesznek. Kaphatsz magas pénzbüntetést, de letöltendő börtönbüntetést is.
2013. febr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
2 éve? az szép ... ez bűncselekmény, nem szabálysértés ... legkevesebb 2 év gályarabság
2013. febr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen 2 éve de nem loptam hanem csak visszakapcsoltam az óra ugyanugy számlázott
2013. febr. 22. 11:13
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"2 éve hogy kikapcsolták de visszakötöttük azota nem fizetünk számlát ,oké ezt be is vállalom"


áááá, dehogy loptuk, csak ingyér használtuk két évig... hát nem szívesen lennék a helyedben, mikor visszajönnek a szolgáltató emberei.

2013. febr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól még az lopásnak minősül...


Azzal meg, hogy számolt az óra, még bizonyítékod is van magad ellen...

2013. febr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Jó oké nem kell az oltás így is bevagyok tojva.Csak tényleg arra lennék kiváncsi mi a legsulyosabb büntetés amit ezért kaphatok ugyanis az tényleg nem én voltam hanem egy ismerős akinek kikapcsolták áramtartozás miatt az óráját és a csávó megmondta hoyg hiába kapcsolták ki visszafogja kötni és a szerelő azt mondta hogy őt az nem érdkli de ad egy tanácsot ugy kösse vissza hogy pörögjön mert az nem lopás hanem szabálytalan vételezés és más a büntetés.Ezért gondoltam arra hogy a gáznál is eljátszható ugyanis tényleg elérhetetlen az előző tulaj és kicsit bonyolult lenne meg hosszú leírni de a lakást ugy cseréltük el hoyg engedélyezte a gázművek hogy hiába van tartozás elcserélhessük mert akkor bejött velünk a gázművekhez és tett egy nyílatkozatot hogy azt az összeget ami a bérleti jog negszűnéséig van azt ő fizeti meg .Na és onnantól eltűnt mert abból a lakásból amit cseréltünk kilakoltatták :(
2013. febr. 22. 11:27
 7/16 anonim ***** válasza:
és ezekután TE úgy érezted, hogy jogosan használod a gázt fizetés nélkül...
2013. febr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2013. febr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A sázosok is soványabban élnek, mint 4 éve, sokan nem fizetnek, sokan szimplán kevesebbet fogyasztanak (szigetelés vagy szimplán takarékosság), sokan meg lopják a gázt, mint te is.


Nincs elég pénzük, nem fognak ezek enyje-benyjézni, rád fognak nyomni egy elég vastag bírságot, az elfogyasztott gázon kívül, amit meg gond nélkül föl fognak szorozni egy szép nagy számmal, mondván az óra nem hivatalos/hiteles.


2 évinyi fogyasztás az mérve is 300-600 eFt, ezt szerintem lazán 2x-ezik, + bünti, alhangon milla lesz a dolog, de a 2-n sem lepődnék meg, erre lesz 15 napod...

2013. febr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Na akkor összegezzük. Először is leszererelik a gázórát. Az elmúlt két év fogyasztását kiszámlázzák nektek kamattal együtt. + 500 ezer bírság. Utána igényelhetsz új gázórát... annak a bekötési díja. Ez a minimum. Utána nem gondolom, hogy kapsz majd erkölcsi bizonyítványt, úgyhogy olyan helyre ne adj be pályázatot, ahol elvárás az erkölcsi.
2013. febr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!