Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hány ezer literesnek kell...

Hány ezer literesnek kell lennie egy emésztőgödörnek?

Figyelt kérdés

A mi kistelepülésünkön 1800 literes szippantókocsi jár, elég lesz egy 2000-2100 literes emésztő?

A tietek mekkora és miből építettétek?


2013. júl. 24. 09:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Amekkorát akarsz. És szánsz rá pénzt. Nyitott v zárt,ez a lényeg. Ha zárt akkor milyen sűrűn akarsz szippantatni. 3 m3 es már jó.
2013. júl. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
magasan van nálunk a talajviz, ezért zártat akarok.
2013. júl. 24. 09:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk van emésztő gödör ami 1500 liter körül van. Amikor vettük a házat ez így volt, akkor ki akartam bővíteni egy másik gödörrel hogy akkor legyen kettő egymás mellett hogy ne kelljen olyan gyakran szippantóst hívnunk de akkor már kiépítették a szennyvíz elvezető rendszert csak rákellet kötni a házra mert én 3 éve lakatlan házat vásároltam akkor. Most is megvan az emésztő gödör, szépen ki lett szippantva az is rá van kötve a szennyvíz elvezetőre csak a szennyvíz elvezető cső magasabbra lett téve, és oda megy a mosogató vize hogy a sok zsír betudjon ott gyűlni és ne a cső duguljon el, mert ez régen a szüleim házánál gyakori probléma volt.

De egy 2000 liter körüli is bőven elég. 3-4 havonta kell szippantani elméletileg, vagy attól függ mennyit vagytok otthon és mennyi mocskot engedtek bele.

2013. júl. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!