Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vörösfenyőből, vagy vasbetonbó...

Vörösfenyőből, vagy vasbetonból olcsóbb felépíteni egy 50 méter magas kilátót?

Figyelt kérdés
Vörösfenyő helyett lehet más fafajta is, az egyetlen szempont a tartós teherbírás lenne.

2013. júl. 27. 12:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mindkettőből drága .
2013. júl. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hozzávetőlegesen mennyire? Fenyő és fenyő között is bőven van különbség - találtam fenyőt 70.000 forintért és 240.000-ért is.
2013. júl. 27. 12:55
 3/17 anonim ***** válasza:

50 métereset?? atyaég, egy 10 emeletes ház 30 méter magas.

Ekkora magasságú kilátót nem lehetne faanyagból építeni.


Erre tökéletes a vasbeton, ha előregyártott, akkor csak össze kell szerelni, ha monolit az se baj, mert a zsaluzási technikák rendkívül korszerűek már. A vasbeton pedig elvan 50 évig.

2013. júl. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A vasbeton elvan akár 100 évig is. A régiekből gyakran kispórolták a cementet, azért is éri el a vasat a víz, amitől a vas rozsdásodik és tágul, nomeg a tömörítés nem volt esetleg jó, vagy a vas nagyon a szélére került és nincs védelme a beton által...

A fenyő a legjobb kezelések ellenére is 30 év maximum mégha vörös is (lásd városligeti hullámvasút, igaz az szerintem nem egészen vörösfenyő, de nem is bír ki 30 évet egy adott elem).


Az ilyeneket csúszózsaluval érdemes megoldani a leggazdaságosabban, a helyszínen öntve mint a legtöbb tv-tornyot. Az, hogy a lépcső kívül vagy belül fut, az ízlés kérdése.

2013. júl. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
kb 200 m3 beton kéne hozzá a felszín felett és ennek a harmada lefelé.
2013. júl. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Inkább 500 az a 200.
2013. júl. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

1. Ha már ezt a kérdést is gyakorikérdésen kell feltenned, akkor ne állj neki.

2. Hol akarsz 50 méter magas kilátót? Egy 10 emeletes panel 30...

3. Erre a büdös életben nem fogsz építési engedélyt kapni ugye tudod? :D

2013. júl. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Utolsó: miért ne kaphatna rá bárki engedélyt? Nem a városokban kell építtetni, hanem a civilizációtól távol, egy gyönyörű szép helyen. És pontosan itt akartam megkérdezni! Az, hogy miért, nem a te dolgod.


Többieknek köszönöm a válaszokat!

2013. júl. 29. 20:50
 9/17 anonim ***** válasza:
17%

" Nem a városokban kell építtetni, hanem a civilizációtól távol"


Ha távol van mindenkitől akkor kinek épülne? a vaddisznóknak?

2013. júl. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

1. Nem tudom hallottál e már építésügyi hatóságról, vagy építési engedélyről. Ez utóbbit alapból építész adhat be 1:100 engedélyezési tervekkel, műszaki leírással.

2. Egy 50 méteres kilátóhoz azért már nem ártana egy statikus véleménye, és statikai tervek, ezt valószínűleg alapból megkövetelik az engedélyezési eljárásnál is.

3. a "civilizációtól távol gyönyörűszép helyen" meg végképp nem fogsz engedélyt kapni, másrészt az a terület is valakié, ha más nem akkor a magyar államé, nem lehet csak úgy hobbiból építgetni rájuk.


És igazad van, nem az én dolgom miért itt kérdezgeted, csak arra akartam rávilágítani hogy ehhez megfelelő képzettség, és engedélyek kellenek és szakemberekhez kell vele fordulni.

2013. júl. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!