Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mit tegyünk? (többi lent)

Zoey28 kérdése:

Mit tegyünk? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nos,a történet röviden annyi,hogy van egy igen kedves szomszédunk,akinek az udvarába néz egy ablakunk(1mx1m méretű homályosított,kb 120-130cm magasságban,ami tudom,hogy bár nem szabályos,máshová nem lehetett betenni,mivel a tartószerkezet megbontása engedélyhez kötött,és esetünkben nem kivitelezhető,mert leborult volna a fal...

Néhány éve bíróságon is voltunk,és itt kérte,hogy az ablak még bukóra se legyen kinyitva,ami lehetetlen mivel ez egy gyerekszoba,és a szellőztetése máshogy nem megoldható,márpedig szellőztetni kell. Nyár elején épített egy paravánt az ablakok elé,ami a mai napra lekerült.

A csúcs az egész szomszédvitában az,hogy folyton áskálódik ellenünk,pl. olyanokat mond az utcában,hogy nincs fürdőszobánk,nem fürdünk koszosak,büdösek vagyunk,ami persze nem igaz,olyan is előfordult,hogy átment a szomszédba,ahol az akkor 7 éves kisgyerek játszott a barátjával,hogy ne engedjék át,mert büdös,koszos stb.

Ráadásként leveleket küldözget nekünk,amelyeknek mind a megszólítása,mind a tartalma,sértő és provokatív,még abba is beleszólna,hogy tarthatunk-e kutyát,tehát abszurd az egész helyzet...

Mit tehetnénk?



2013. szept. 10. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem, és a telekhatároló házfalról/tűzfalról nyílik egy ablak az ő kertjébe, akkor teljes mértékben megértem a szomszédot. Ha így van, az sztem nem is szabályos. Én falat építenék ez esetben az ablak elé. Ellenben a kutyatartást szorgalmaznám.

Ha van köztetek még kerítés is, akkor neked van igazad.

2013. szept. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozzatok vele...ez van.

Én nagyon szerencsésnek érzem magam mert 2 db 120x120-as ablakunk néz a szomszédra ahol ugye a kerítés a ház fala. Nincs se homályosítva se semmi...egy idős néni lakott ott és soha nem reklamált,most eladó a terület,de szerintem majd az új tulaj nem fog reklamálni hiszen egy pici ház ami kb nyaralónak lenne jó és nagyobbat nem is lehet építeni+ a mi házunk épült előbb és az a ház és a mi házunk utolsó 7 méterénél ami annak a teljes hossza szóval a kettő között össz 15 centi van ami miatt még leszigeteltetni se tudjuk azt a részt mert nincs ember aki oda betudná magát préselni. A másik szomszédnak a nagy étkező ablaka van az udvarunkon kb,de az fóliázva van,de engem nem igazán zavar... volt amikor jól megsütötték a húst aztán kinyitották az ablakot és egyből sűrűn elnézést kértek,de egy kicsit szellőztetniük kell..mondtam nekik,hogy felőlem bármikor mert nem zavar (fő úton lakunk hosszú a telkünk és teljes szélességébe full belátni az udvarunkra és bámészkodik is mindenki állandóan mintha bármi érdekes is lenne.. így az zavar a legkevésbé ha szomszéd az ablakán keresztül rendesen belát az udvarra :))))))

2013. szept. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Igen, ez biztos habitus kérdése. Mi családilag utáljuk, ha belátnak, szüleimnél is, nálunk is kőkerítés, ill lamellált kerítéselemek vannak körben. Én megbolundulnék, ha a szomszéd ablaka az udvarunkra nyílna, és mindent megtennék, hogy megszüntessem.
2013. szept. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyik helyen olyan megoldást láttam, ami nem kerülhet sokba, és talán még a szomszédod is lenyugszik tőle. Azon a házon a szomszéd felé nyíló ablakok elé készítettek egy-egy keretet ami csapokkal van a falhoz rögzítve, kb 20 cm-re a faltól, és katedrálüveg van bennük. Így ha nyitva van az ablak, akkor jól szellőzik, és egészen biztosan nem lehet átlátni egyik irányba sem. Persze nem a legszebb, de a rudakra feszített ponyvánál biztosan jobb.


Persze ha jobban belegondolok, akkor az a paraván is biztos az ő telkén volt, így az is csak az ő szegénységi bizonyítványa!


Persze azt még nem tudjuk, hogyan épült az a szoba, volt-e építési engedély, hozzájárult-e a szomszéd, mert ha igen, akkor mehet a fenébe, de ha csak úgy beraktatok egy ablakot, akkor ti vagytok a hunyók!


"A csúcs az egész szomszédvitában az,hogy folyton áskálódik ellenünk,pl. olyanokat mond az utcában,hogy nincs fürdőszobánk,nem fürdünk koszosak,büdösek vagyunk"


És, kit érdekel?


"Ráadásként leveleket küldözget nekünk,amelyeknek mind a megszólítása,mind a tartalma,sértő és provokatív"


Na ezeket gyűjtsd össze és irány a bíróság! (Persze csak akkor, ha örök életre szóló haragot akarsz.)


A kutyához meg aztán végképp semmi köze...

2013. szept. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: a házunk 56ban épült,az övé valamivel később tehát az ablak már azelott ott volt,hogy ő építkezett volna. Át nem látni amúgy mert olyan a függöny mintha tejuveg lenne mögötte tehát abszolut nem átlátszó,meg amúgy vagyunk kíváncsiak rájuk.a dolgok pedig,amiket terjeszt rólunk elég bantoak,és már nem lehet szó nélkül elmenni mellette,mert falun lakunk és mindenki mindent elhisz...
2013. szept. 11. 14:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Van nevem is és nem is bonyolult!


Ebből a mondatból pedig egészen úgy tűnt, mintha ti raktátok volna be szabálytalanul az ablakot és még tisztában is vagytok vele...


"egy ablakunk(1mx1m méretű homályosított,kb 120-130cm magasságban,ami tudom,hogy bár nem szabályos,máshová nem lehetett betenni,mivel a tartószerkezet megbontása engedélyhez kötött,és esetünkben nem kivitelezhető,mert leborult volna a fal..."

2013. szept. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is teljesen szabályellenesen rakták be az ablakot. Cserében én egy nagyon helyes lichthof-ot építenék köré 1x1x3métert.
2013. szept. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
utolsó válaszolók: az ablak már 1956-túl ott volt,tehát még az előtt,hogy ő ide jött volna. a 2007 körül lett kicserélve egy új ablakra(ekkor még nem volt gondunk a szomszéddal),de mivel meg kellett volna bontani a falat,ami nem lehetséges,mert leborult volna,így az ablakot nem lehetett se lejjebb se feljebb berakni...
2013. szept. 13. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!