Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Zajos a lakás, mit tegyünk?

Zajos a lakás, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Barátnőm vett 1 lakást,ami teljesen megfelel neki,viszont bebizonyosodott,hogy zajos neki főút mellett van,nem tud jól aludni.Szerintetek mitévő legyen?Nem tudja,hogy mitévő legyen,jelenleg azon gondolkodunk,hogy kiadja,és ő is bérel 1-et, eladni nem szeretné,mert még eladja és akkor még vesz új lakást,akkor az rengeteg idő,és most nem is lehet jó áron eladni.Mi a véleményetek?Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?Füldugó? Abból milyen a jó?

2013. szept. 3. 19:34
 1/5 anonim válasza:
100%

Szerintem előbb-utóbb meg lehet szokni a zajt. Pláne, ha csak az utcazajról van szó, és nem egy szomszéd csinál műsort a füled mellett a legváratlanabb pillanatokban.

Mondjuk, ha több szórakozóhely, pub, kocsma van a közelben akkor azért megértem, hogy a cserén gondolkodik..

2013. szept. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi is laktunk főút mellett, a szembe szomszéd a vasút mellett lakik. Elég hamar hozzászoktunk a zajhoz, és nem zavart.
2013. szept. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Halkabbá lehet tenni, de elég sok pénzbe kerül. Először is műanyag hangszigetelt ablakot. Majd belülről hangszigetelni kellene az egész utca frontot. Aminek az ára körülbelül 4000Ft/ négyzetméter+ munkadíj.


De itt egy egész jó zajvédő: :D

[link]

2013. szept. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A legfontosabb helységekben ki lehetne cserélni a nyílászárókat hangszigeteltre. Így nem csak halkabb lenne a lakàs, hanem a hõszigetelése is javulna.

Az ilyen nyílászárókban vastagabb (és asszimetrikus) az üvegezés, és nagyobb a távolság a két üveglap között.

2013. szept. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egyik barátom nagymamája is a főút mellett lakik, és a barátom a főúttól kb. 50-70m-re. Barátom otthon alig tud aludni, de a nagyijánál pedig tud. Annyira megszokta ezt az autózajt, hogy nem tud nélküle aludni. 14 éve heti 1x alszik ott. Valakinek sok, valakinek kevés...Ezt szerintem meg lehet szokni. Vagy, akkor ha hosszú a lakás ne elöl legyen a hálószoba a főút felőli ablaknál, hanem ami legtávolabb van tőle. Ennyit tudok mondani, remélem segítettem!
2014. febr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!