Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalatok vannak a...

Milyen tapasztalatok vannak a könnyűszerkezetes házakról? A tégla a jobb, vagy ezek? Kb mennyiért csinálják négyzetméterét kulcsrakészen?

Figyelt kérdés
2008. jan. 22. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van olyan jó mint a tégla,csak nálunk még nem terjedt el annyira,és talán idegenkedünk tőle.Németországban van ilyen ház bemutató,több mint 60 különböző méretű,belső kialakítású ház.Több barátom is ilyenben lakik,nekik ez természetes,de én sem vettem észre különbséget.Az ára kb.annyi amennyibe egy ugyanakkora ház építése kerülne,de egy hét alatt tető alá hozzák.Amit lehet spórolni,az az idő,és megkímél a sok utánjárástól,anyagbeszerzéstől,a munka különböző fázisaitól.Itt a neten is már lehet találni ezzel foglalkozó cégeket.
2008. jan. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ez azért nehéz kérdés, mert hiszen a tégla ház biztos, hogy kibír akár 100 évet, vagy többet. Van rá tapasztalat. Az, hogy a könnyűszerkezetes házak is bírják-e addig, és vannak-e olyan jók, kb. 80 év múlva derül ki. :) De elvileg, akik ezzel foglalkoznak, azt mondják, ugyanolyan jó. Mi most építkezünk, és maradunk a hagyományos, megbízható téglánál.
2008. jan. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%

Igaza van az elöttem szólónak, a tégla ház ha jól megépítik nagyon sokáig ház. Külföldön ahol soka fa, pl Kanada olcsón felhuzzák és 50 évmúlva lebontják és újra ráhuznak egyet. Ezek a könnyü szerkezetes házak valamennyivel olcsobbak de nem túl sokkal, mert a telket az alapot a nyilászárokat meg minden mást ugyan úgy ki kell fizetni. Mi annak idején kiszámoltuk és csak százezrekkel lett volna olcsobb még egy milloval sem.

Amúgy ha emeletes ház emelet egy pár tíz év múlva nagyon nyikorog, és nem számolva azt hogy folyamatosan figyelni kell ha valami állatka(akár hangya vagy egér) beköltözik akkor azonnal irtani kell.

A fa ház szerintem olyan országokban éri meg ahol olcsóbb a fa mint a tégla.

Ha még is a faház mellet döntötök akkor nagyon megnézni a kivitelz´öt, pl olyan álltala készített házakat megnézni amik már évek óta lakottak. Beszélni a tulajokkal, hogyan voltak megelégedve stb. Mondjuk ez nem hátrány a téglaház kivitelez´önél sem.

èn minden szakembert egyesével válogattam ki. Környékben érdeklöttem mindenkit´öl és akit dicsértek azt felhívtam és kértem árajánlatot, volt ahol a villanyszerelésre egy millióval kevesebbet mondtak. Megnézettem apukámmal aki ezermester, és mondta hogy a drágább szó szerint átvágás lett volna. Meg cserepes tet´ö volt tervezve az ács meg mindenáron zsindelyt akart tenni, megegyeztünk de még mindig rá akart beszélni a zsindelyre, aztán mondtam neki hogy ellehet ballagni. A végén egy nagyon jó ácsunk lett.

2008. jan. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!