Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lecserélném a konvektorokat....

Lecserélném a konvektorokat. Milyen fűtést csináljak?

Figyelt kérdés

Kettő jöhet szóba. Vegyes tüzelésű kazán vagy 2 kandalló.

A cserépkályha drága így nem megoldható.A kandallót is úgy kellene baszerelni hogy a falba és két szobát fűtenék vele.

A másikat (víztereset)a nappaliba szeretném és onnét 1 radiátort rákötni.

Elég hosszú a ház 20-25 méter és nem tudom hogy a vizes kandallóval tudnék-re 3 radiátort ellátni.

nem tudom melyik tarja jobban a meleget. A kazán ha elalszik, gyorsan lehülnek a radiátorok. És a kandalló?


2013. okt. 12. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem annyi bajom van a 2 kandalló és társaival,hogy nem élmény 100 felé menni,pakolni,koszolni stb stb

Nekünk puffer van a vegyes tüzelésen így miután kialszik a kazán még jó ideig onnan keringeti a meleg vizet.

2013. okt. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Jó a konvektor, mert ki-be kapcsolható külön is, ráadásul szabályozható és mindezt azonnal. Gondolj bele, központival nem csinálod meg ezt.
2013. okt. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok...

Kedves második,azért nem teljesen úgy van ahogy te azt gondolod... nekünk vegyes tüzelés van és hihetetlen,de az összes radiátort tudjuk szabályozni úgy ahogy akarjuk!!!! Egy puffer a rendszeren sok mindenre jó közte erre is.

2013. okt. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Kíváncsi lennék, hogyan fűtesz be 1 helyiséget 2 órára, majd 8 óra szünet után egy másikat 4 órára, majd az egész házat egy kicsit.


Nekem volt konvektorom is és most központim van. Ha az egész házat fűtöm, akkor jobb a központi, de ha időnként fűtök más más helyiséget, akkor nem. Jó azt nem tudom mi a helyzet a pufferrel.

2013. okt. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék, hogyan fűtesz be 1 helyiséget 2 órára, majd 8 óra szünet után egy másikat 4 órára, majd az egész házat egy kicsit.


Akkor képzelj el egy 1000literes leszigetelt tartályt forró vízzel.... én a kazánnal nem a házat fűtöm hanem tartályt ahonnan amikor akarom akkor nyomom rá a ház fűzésére a vizet,arról nem is beszélve,hogy miután fűtünk a tartályba lévő hőcserélőn keresztül a használati meleg vizünk is megvan.


De azt nem értem,ha te ennyire pártolod a konvektort ami nem éppen a gazdaságos megoldások közé tartozik akkor a központid helyett vagy akár mellé miért nem tetetsz fel mindenhova konvektort és használod azt?

Kevesebb pénzből kifűtünk 150m2 mint anno a konvektorokkal egy 54m2-es lakást.Cseppet se elhanyagolható,hogy a gáznál nem úgy működik,hogy Józsinál olcsóbb mint Bélánál így inkább onnan veszem....

2013. okt. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

én nem akarok fával tüzelni, mert kényelmetlen. Gázzal fűtök. de nem akarom az egész házat, csak azt helyiséget, ahol vagyok és csak addig amíg ott tartózkodok.


Fürdőszobát reggel este fél őrára. Nappalit este 6 és 10 között. Hálót 10 és reggel 6 között. Hiába gazdaságtalan a konvektor, összegészében kevesebbe kerül így.

2013. okt. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A konvektorok lecserélése hülyeség , a vízteres kandallóhoz nem tudok hozzászólni , de a vegyes tüzelés nem olcsóbb a konvektornál , ha beszámolod a bekerülési költséget és a vele járó gondokat.


A vegyes tüzelés a legegyszerűbb (de nem hatékony ) lemezkazánnal és pufferrel ( anélkül kényelmetlen ) mondjuk 400e + radiátor , vagy egy jó faelgázosítóval

1 millió+ radiátor.

Plusz a jövőben apríthatod , tárolhatod,száríthatod és szállíthatod a fát, a fakereskedők jól átvernek és a rendszer magától bizony nem fűt be , azt valakinek meg kell csinálnia... Méghozzá naponta , vagy naponta többször ...

Ezen könnyen átlépnek az emberek , de aki naponta csinálja,annak azért nem olyan egyszerű.

Valószínű a kéményt is bélelned kell ( a kilépő magas hőmérséklete miatt ), azt is ki kell fizetni , és a rendszert is karban kell tartani.

Ha vizes fát tüzelsz , akkor kátrányosodik , kilyukad a szuper kazánod és vehetsz újat.


A legolcsóbb a cserépkályha hosszú távon , a vegyes tüzeléshez képest fele anyagot fogyaszt ,és melegebb van.

Persze cserépkályha csak akkor beépíthető , ha jó a szobaelosztás.

Nem kamuzok , nálunk is vegyestüzelés van.


Konvektort egyébként nagyobb házba azért nem építenek be , mert nem engedélyezik.


Tehát :


A cserépkályha a legjobb , utána a konvektor , utána a vegyes tüzelés fa/szén elgázosítóval , majd a vegyes tüzelés egyszerű lemez/öntvénykazánnal , végül pedig a gáz.


Szerintem.

2013. okt. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6/7

Ez a lehető legdrágább megoldás! Egy egyenlőtlenül fűtött épület, úgy nyeli a hőenergiát, mint kacsa a nokedlit. Már sok helyen leírtam. Ha a piaci árakat nézzük (tehát nem lopott fa, vagy áram) a legolcsóbb fűtési megoldás egy jól méretezett kondenzációs kazán, egy jól beszabályzott rendszerrel. Ha a tervezés rossz, akkor természetesen bukik az egész. A fának csak akkor van előnye, ha olcsón jutunk hozzá. Nomeg kissé könnyebb felhalmozni, tárolni mint a gázt. Gáztüzelést nézve a konvektor eléggé drága jószág.

2013. okt. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!