Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen tapasztalatotok van a...

Milyen tapasztalatotok van a szupervályoggal?

Figyelt kérdés
Nemrégiben fedeztem fel a neten ezt az építési technikát. Nagyon megtetszett,mert sok pozitívumot hoztak fel mellette. Egyedül csak a felvizesedés miatt tartanék tőle. Ismer valaki olyan módszert,amivel ez kivédhető?

2013. okt. 14. 20:09
 1/6 acelsziv ***** válasza:
lábazati szigeteléssel biztosan Anélkül bármelyik fal felvizesedik
2013. okt. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez a szupervályog, egy egyszerű döngölt fal. Már nagyon régen használják itt Magyarországon is, szóval nem valami szuper új dolog. Így van a vályog egyetlen ellensége a víz, viszont kellő alapozással esély sincs a felvizesedésre szóval nem kell nagy dolgokra gondolni. Mi is vályogházban lakunk, és nem is költöznék másba ez után, nagyszerű a mikroklímája, nem kell se klíma nyáron, sem nagy fűtésszámla télen (kb 40-50 ezer ft az éves fűtése 85 négyzetméter állandó 25-27 fok)
2013. okt. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

2. válaszoló! Azt megkérdezhetem,hogy te alapoztad le a házatokat,vagy így vetted? Én teljesen zöldfülű vagyok ebben a dologban:-),de ha leírnátok,hogyan kell ezt a vízhatlan alapozást csinálni,azt nagyon megköszönném.

2013. okt. 14. 21:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Vettem, Volt alapja, és ha rendesen (értsd nem megoldjuk szocpolra vállakozó) végzi a munkát, hanem referenciával rendelkező, vállalat ahol valóban olyan emberek dolgoznak akik értik a munkájukat, akkor szinte semmiben nem különbözik egy rendes hagyományos alap vízzáró részétől.
2013. okt. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Alapozás: Az alap tégla, rajta vízzáró szigetelés, majd a vertfal.

Ha hozzáértő az építész, akkor nincs vele gond.

Egyszerű kőműves nem biztos, hogy ért hozzá.

2013. okt. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

egy egyszerű kőműves betonból csinálná az alapot, mert a tégla idővel szétmállik a földben. ezért régen is már kőből csinálták az alapot, max a felszín felett használtak néhány téglasort, hogy a vályog magasabbra kerüljön, és ma már mindenhol van vízszigetelés a falak alatt, ez régen nem volt, ill másképp oldották meg.

a szupervályog nem egészen a hagyományos döngölt fal, hanem zsákba töltött ledöngölt vályog, ahol a sorokat szögesdrót tartja egybe.

2013. okt. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!