Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tapasztalatotok szerint az...

Tapasztalatotok szerint az akril kád vagy lemezkád a jobb?

Figyelt kérdés
2013. szept. 20. 21:22
1 2
 1/17 acelsziv ***** válasza:

Nekünk még a hagyományos öntöttvas van... Legjobb :)

Amúgy mindkettő alá alá kell ágyazni, mert kiszakadnak. Az akril talán melegebb.

2013. szept. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is az öntöttvas a legjobb. Biztosan kapsz valahol, ha körülnézel. Hosszútávú befektetés, nem érdemes spórolni rajta.
2013. szept. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 acelsziv ***** válasza:
elég, ha szétnézel lomtalanításkor. A sok ostoba dobálja ki őket. Persze ha megelőzöd a lomis cigányokat.
2013. szept. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

:)Köszönöm.Ez az utólsó hozzászólás aranyos volt :D

A helyzet hogy olvastam én is az öntöttvasról.De vagy a lemez vagy az akril kád mellett kell döntenem.Egész egyszerű az ok,mégpedig az ára.Így is már az én tervezett 250-300-as költségvetésemből,lassan félmillió lesz. :)a szalonban még csak a lemezkád neve sem hangzott el,mindenki az akrilt nyomja,viszont olvastam róla negatív dolgokat.

2013. szept. 20. 22:01
 5/17 anonim ***** válasza:

Nekem akril van,használtan vettem,tökéletes állapotú.(akiktől vettem,ott nem fért be a fürdőbe)

Maga a kád nincs alul szigetelve,"lábakon" áll,elbír minket,csak körbe van építve.Nem hideg az alja fürdéskor.(alá van szigetelve a ház,ha ez számít)

Lemezkádról nincs tapasztalatom.

2013. szept. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

Személyes tapasztalat:

- Felújításkor "ostoba" voltam és kidobtam az öntöttvas kádat. Már százszor megbántam!

- Akril kádat vettem (harmincvalahány ezerért). Szakszerűen beépítettem, még alá is falaztam. Tényleg nem volt hideg, de három és fél év múlva kiszakadt az alja!

- Lemezkádat vettem helyette (huszonvalahány ezerért). Ugyanúgy beépítettem. Ez nem fog kiszakadni. Kicsit hideg az alja, de ha fürdés előtt 5-10 perccel kicsit melegebb vizet eresztünk bele, felmelegszik, mire beleülünk.


Ha elölről kezdhetném először is meghagynám az öntvénykádat. Ha nem hagyhatnám meg, vagy nem lenne, biztos kihagynám az akrilt!

2013. szept. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Utólso hozzászólónak különösen.Én is úgy döntöttem hogy marad a lemezkád,mert nekünk is csak 30 ezres akrilra futná a keretből,és ebben az árkategóriában vásárolt kádakról csak rosszakat olvastam,80 ezresre meg nincs már keret,így is majdnem 500 ezer forint lesz a fürdő és wc felújítása.Mégegyszer köszönöm.
2013. szept. 26. 09:54
 8/17 anonim válasza:
100%
A lemezkád a zománcozás miatt tartósabb. Nálunk a burkoló ytonggal körbefalazta, majd a be lett téve a helyére , a szifon körbe lett védve, és 4 zsák cement terheléssel alulról ki lett fújva purhabbal. Teljesen stabil, nem kopog és pár liter meleg víz után már teljesen meleg. Szerintebb jobb megoldás az akrilnál és olcsóbb is.
2013. szept. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%
Korábban lemezkádunk volt, én nem szerettem pont azért mert nagyon gyorsan kihűlt benne a víz. (szeretek hosszan fürdőzni :) )Így az új házba már akrilt vettünk. Nem 30 e.-ért hanem még annál is olcsóbban. 7. éve használjuk és még mindig tökéletes állapotban van. Még csak karc sincs rajta, nemhogy kiszakadt volna az alja, pedig volt,hogy 100 kg felett volt terhelve. Az olcsóbb is lehet jó minőségű és ennek persze az ellentéte is igaz.
2013. szept. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
2%

Hát én nem tudom... a mai világban az utolsó, aki a kocsmában a sörét képtelen kifizetni, Ő is milliókban beszél! Nekem amire nincs pénzem megoldom magam.

Az tény hogy az akrilnak is és a lemeznek is megvan az előnye és hátránya is.

Csak egy tipp: a lemezkád alá beteszel egy indukciós tesót, sose hűl ki bent a víz. lemezkád már van tizenhatezerért, indukciós resó tízezerért, huszonhatezerből luxuskivitelű fürdőkád...

Nem kell beépíteni, befalazni, az plusz költség! A lábakat is hatezerért adják, de fel lehet rakni keményfából készült tuskókra, esetleg téglából faragott, vagy metlakiból kirakott lábakra, keménygumi lapokkal. A hőtágulás és kopogás enyhítésére kiválóan alkalmas az autókhoz használatos szélvédő ragasztó, 1600ft egy tubus, négy öt fürdőkád fixálásához elég.

2013. szept. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!