Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi éri meg jobban? Építkezés...

Mi éri meg jobban? Építkezés vagy kész házvásárlás

Figyelt kérdés
az a baj, hogy elék konkrét elképzelésem van róla milyen legyen a házunk
2013. nov. 7. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor építkezz miután kiszemeltél egy jó helyet jó szomszédokkal. A kész házon rajta van a befektető haszna, ami nem túl nagy, de van valamennyi. Így persze meg kell terveztetni a saját elképzelést ami kiadás, de nem vészes egy ház árához képest. Áron alul (önköltségen alul) eladott zsír új ház nem hiszem hogy van a valóságban.
2013. nov. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Mindig a már meglévő ház vásárlása éri meg jobban. Ez hatványozottan igaz most, mert a béka feneke alatt vannak az ingatlanárak.
2013. nov. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én értetem félre a kérdést. Természetesen egy 15-20 éves ház olcsóbb mint a zsír új készen vagy megépítve. Én olyannal vetettem össze amibe kvázi nem fingottak bele.



1-es voltam.

2013. nov. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk nem volt nagyon konkrét elképzelésünk, de volt pár alapvető igényünk, amit valahogy egyetlen ház sem teljesített... Megvettünk egyet, aminek pár százaléka megmarad az átépítés befejezése után... Hozzáépítés, felső szint lebontása, nyílászárócsere, pár fal kiverése, újak beépítése, helyiségek totál áthelyezése, ésatöbbi. Még a pinceajtó is teljesen más helyre került... Elég sokba lesz ez a ház, féláron se tudnánk eladni, de nem azért csináltuk úgysem. Ez volt a legjobb, amit tehettünk. De nem volt olcsó. Mivel elég jó árat hozott össze az építésvezető, valamivel talán olcsóbb így, mintha építkeztünk volna, de nem sokkal (a ház nem volt régi és nem került nagyon kevésbe), a ház beosztása a totális átépítéssel sem olyan tökéletes, mint nulláról építkezéssel elérhető, a tájolásról nem is beszélve, bár azért majdnem rendben van - s a belső burkolást magunk végezzük.

Viszont van egy csomó dísz- és gyümölcsfa, ami egy üres telken nem esélyes :) A kilátás pedig pazar :D

(Eredetileg építkezni akartunk, de nem találtunk megfelelő áron telket.)

2013. nov. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3-4 éve óta is már hatalmasat nőttek az ép.anyag árak, sőt az ingatlanpiaci árak is a béka segge alatt van, ilyen körülmények között jobban megéri egy kész házat vásárolni.
2013. nov. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ. Nulla hozzáértéssel vásárolni valószínűleg olcsóbb.
2013. nov. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az építkezés nagyon megdrágult , aki nem csinálta , az nem tudja mennyire.

Tehát most érdemesebb házat venni .

2013. nov. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat, aki a 17 millás félkész házát 6 milláért adta el. Jó, ott mondjuk válás volt az ok.
2013. nov. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!