Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Gázos panel lakásban lehet...

Gázos panel lakásban lehet változtatni a tűzhely helyét?

Figyelt kérdés
A nagy szobából szeretnénk nappalis konyhát csinálni, ami nem közvetlen van a konyha mellett.

2013. nov. 29. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Bárhova teheted, csak előzetes terv alapján. A gázművekhez le kell adni egy kérést, kell készítsenek új rajzot, és utána jöhet a szerelés. Tehát, nem úgy, hogy hívsz egy vízgázszerelőt és oda teszi, ahova akarod.
2013. nov. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Ezeknek gondolom van némi költsége is?!
2013. nov. 29. 19:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt sem árt tisztázni, hogy van-e saját gázórád, vagy a közös költségben fizetsz átalányt!?

Ugyanis ha nincs saját gázórád, a kivitelezés idejére le kell zárni az egész strangon a gázt, majd úgy tudod lemeóztatni, hogy a strangon lévő öSSZES lakásba be tudjanak menni. Ezt neked kell leszervezni, de azzal is járhat, hogy ha nem sikerül a MEO, lezárják az egész strangot.

Szerintem érdemesebb lenne elgondolkodnod egy elektromos tűzhelyen, azzal nincsenek ilyen macerációk, terveztetned sem kell.

2013. nov. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha tíz emeletes akkor szinte esélytelen megszervezni.

Még négyemeletesnél talán.

De elektromost javaslok én is.

2013. dec. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen..akkor tényleg érdemes elgondolkodni az elektromoson..de ez hogy is működik pontosan? Ahhoz nem kell semmit bevezetni a lakásba?
2013. dec. 2. 11:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel van áram a lakásban.

Egy vastagabb kábel kell az előszobai elosztótól a tűzhelyig, gondolom panelba vezetékcsatornázva.

Az anyagok kb egy tízes, a munkadíj 5 ezer (csak sacc, minimum értékkel számoltam).

2013. dec. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 JulesM111 ***** válasza:

Én pont ezért repítettem ki a gázt a pecóból. Rohadt sok idétlenkedés egy hülye főzés, és melegvíz miatt.


Elektromos tűzhelyhez egy fázison 25A-es betáppal lehet élni, de ajánlott a 32A, vagy a 3x20A.

2013. dec. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!