Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panel lakás vásárlásnál alku?

Panel lakás vásárlásnál alku?

Figyelt kérdés

Szerintetek ma reálisan (persze esetenként más, de most nagy átlagba) mennyit lehet alkudni egy lakás árán? Amiket néztünk Bp-i, 50-60nm-es lakások, 2 típust néztünk, 6,5-től indulnak a lelakottabbak, 7,5-8,0-tól a jobbak.

Egy 8 millásnál kb. milyen alkuval lehet számolni? Ha ingatlanos segít tapasztalatai megosztásával az nagyszerű lenne, köszi!



2013. nov. 24. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ingatlanos, de most benne voltunk mi is, úgyhogy nagyjából képben vagyok a vidéki árakban.

Nem mindegy mit jelent az, hogy lelakott, illetve az, hogy jobb. Lelakott, minthogy burkolat és festés kell, vagy lelakott, mint használhatatlan nyílászárók, új vezetékek és csövek szükségesek, minden elavult. Ha ránézésre látszik valami nagy hiba, akkor mi szemrebbenés nélkül rávágtuk, hogy ennek a javíttatása nagy összeg lenne, így szerintünk áron felül van az ingatlan.

Ki kell puhatolni, hogy irányár-e a megadott ár, vagy fix. Ha irány, akkor meg kell próbálni annyira lealkudni, amennyire úgymond arcod van.

Azt szokták mondani, hogy egy olyan 8-12%-ot érdemes megpróbálni, de ez már bukik, ha azt mondja a tulaj, hogy fix az ár, nem alkuképes.

Nézettek körbe rendesen az ingatlanban, hogy milyen felújításokra van szükség. Ellenben azt kell mondanom, hogy ha az átlag ára egy ilyen ingatlannak 8 millió, akkor túlzottan sokat nem fognak belőle engedni, 1-200 ezret talán.

2013. nov. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt úgy értem hogy állapottól függően 6,5-10 közt hirdetik, sok esetben a 10 milliós nem néz ki jobbnak mint a 8,5-ért árult, szval az tuti nem lőtte be jól az árakat. Ehhez képest mondjuk jó átlagos, vagy kicsit azon felüli van 8-ért. Arra gondoltam hogy 7 kb az amit megcélzok majd árban...
2013. nov. 26. 23:22
 3/4 Zole79 válasza:
45%
Szia. Érdekes kérdés. De jogos. megkérdezhetem miért akarsz mindenáron panelt?? Nem olcsó havi szinten a rezsi. Főleg ha 10 emeletesben veszel. Ha mindenképpen panel én javaslom a 3-4 emeletes verziót. Az alkuról pedig annyit hogy nagyon sokat számit hol, melyik kerületben/Városban nézelődsz. Én Csepelen lakom itt sokszor már 5,8-7,5 között lehet az általad kiszemelt méretben lakást kapni. Nem azért mert baj van a környékkel, vagy mert baj lenne a lakással, hanem egyszerűen képtelenség fenntartani. Ha felujitott és korszerű szigetelés/fűtésrendszer van kiépitve akkor pedig az ára 10 főlé is mehet. Ha viszont ezek nincsenek a rezsi nagyon sok. Sok sikert kivánok. 34/F
2013. nov. 28. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Üdv!

Köszi a választ! Hát azért, mert erre van pénz... a tégla se olcsóbb, hacsak nem cirkó van, laktam konvektoros lakásban, télen 40 felett is volt az 50nm-es lakás fűtése:S

2013. nov. 28. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!