Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Létezik olyan fatüzelésű...

Létezik olyan fatüzelésű kazán, amely rendelkezik valamiféle faadagoló rendszerrel, tehát automatizált?

Figyelt kérdés
Kályha is lehet...

#kazán #önadagolós
2013. nov. 30. 19:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
persze,hogy letezik.a legnagyobb talan 1napig adagolja magat.kb.1500euro.
2013. nov. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
bocs 10napot akartam irni.
2013. nov. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
pellet kazánokhoz van adagoló és külön tartály is.valamint a faelgázosítókhoz pedig puffertartály ajánlott a vízkörbe(energia tárolás miatt).
2013. nov. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
JESSZ...:D de én szimpla, hagyományos, vegyes tüzelésű kazánra gondoltam(bocs nem írtam külön ki). Pellet, fagáz-ezek mind ilyen kényes hitech cuccoknak tűnnek.
2013. nov. 30. 22:04
 5/11 anonim ***** válasza:

Létezik több típus is, mint ahogy az előző válaszoló említette. Én 3 éve cseréltem le a teljes fűtési rendszert. Akkor körbejártam a kérdést, mert kályhát vagy kandallót nem akartam, de a kazánnal sem akartam naponta szöszmötölni.

Ha ilyet szeretnél, akkor 1 millió elköltesz még nem jött ki a fűtéscső a kazánházból.

Ezért lett kondenzációs gázkazán.

2013. dec. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
...és az milyen? :D
2013. dec. 1. 09:48
 7/11 anonim ***** válasza:
2013. dec. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2013. dec. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom értelmezni az ábrákat... :-(
2013. dec. 1. 13:29
 10/11 anonim ***** válasza:

A lényeg az, hogy egy automata gázkazán, amely megpróbálja a legtöbb energiát kinyerni a földgázból azzal, hogy a meleg füstgázban levő energia egy részét visszanyeri.

Kisméretű falikazán, nekem még kéményem sincs hozzá.

A falon lóg ki egy kb. 40 centis cső. Azon szívja be a levegőt és fújja ki a füstgázt. A fürdőszobában van felszerelve. Ha kell melegvizet is csinál. Egy vezeték nélküli termosztát vezérli.

110 m2-es szigetelés nélküli családi házat egy szezonban kb. 1700 m3 gázzal fűtök ki úgy, hogy nappal 20 fok van éjszaka 19. És nem hamuzok nem hordok fát ....

2013. dec. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!