Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért nem melegek a fűtőtestje...

Miért nem melegek a fűtőtestjeim az egész felületükön?

Figyelt kérdés
Dunaferr lapradiátoraim vannak a családi házamban.Számtalan fűtésszerelő volt már nálam de nem tudták megoldania problémámat.A fűtőtestek felső fele meleg majd lefele haladva egyre hidegebb lesz.A kazán 60 fokos vizet keringet a rendszerben,csak radiátorral fűtök nincs padló vagy más kör.Kimosták....minden volt már.

2013. dec. 8. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:

A jelenség valamilyen dugulásra utal. A víz nem kering megfelelő sebességgel a rendszerben. A dugulás lehet egy csőben is, vagy a keringető szivattyú nem dolgozik megfelelően.

Mennyire meleg a visszatérő víz ?

Én is 55-60 fokos vízzel fűtök. A visszatérő kb. 30 fokos.

2013. dec. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ennek egyetlen oka van.Nincs tökéletesen kilégtelenitve .

Próbáld egyesével inditani őket.Amelyik dolgozik azt elzárni,jöhet a következő.A gyors vizáramlat kilöki a levegőt is maga előtt.Másik megoldás . A radiátorok végén van légtelenitő,de van mikor ugy néz ki mintha nem lenne levegő már.A felső szelepet elzárni.A radiátor bekötésnél a hollandit meglazitani,és a bent maradt levegőt ki fogja nyomni .Csak éppen hogy follyon a víz kifelé,lehet azt hallani ahogy a kis levegő buborékokat köpködi ki.

A kifolyt vizet aztán pótolni .Ehhez nem kell 60 fokos viz

az éget már !

2013. dec. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy felfűtött rendszernél a visszatérő sem lehet 30 fokos.

Egy jó rendszernél előremenő és a visszatérő közt,20 fok lehet .ha dugulás lenne ,akkor a radiátor fele nem melegedne .Még arról azért meg kell győződni,hogy a szelepek tökéletesen kinyitnak e.

2013. dec. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#2

A levegős radiátor nem felül hideg? Talán a légtelenítőt is ezért teszik oda.


Nálam is hidegebb a radiátor az egyik szobában, de nem levegős. Kicsit az az érzésem, hogy a falban az egyik cső a kanyarban megtört.

2013. dec. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocs 4 es,de a te fűtési gondodat más is okozhatja,ahogy leirod.Én nem azt írtam hogy felül hideg a radiátor.Attól hogy van a végén légtelenitő,még maradhat levegő bent.

Ezt a radiátor nem megfelelő szintbe felrakása is okozhatja .Lényeg a lényeg,ha jól van kilégtelenítve egy radiátor,az előre menő vezeték egyre jobban melegszik fel,

a visszatérő meg még mindig hideg.A radiátorban a melegvíz kezdeti felfűtéskor is eljut a radiátor végéiig,majd fokozatosan melegszik az alsó rész is .Ha vége melegedni kezd,az a radiátor már dolgozik .

Nem nagyképüségből,de 15 évig voltam kazán fűtő,és nem családi ház fűtési rendszerét fűtöttem.100 val voltak a radiátorok,és bizony ott leáll néha 1-2 .

2,3 as voltam

2013. dec. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

nálam meleg mindenhol nagyjából

viszont megőrjít a csordogálás...

azt mondják levegős a rendszer, de leszoktam légteleníteni a radiátort és mégis csorog

mit lehet tenni?

sőt van egy radiátor ami hetente levegősödik ez mitől lehet?

2013. dec. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
minden radiátorhoz automata légtelenítőt kell tenni, a végén lévő légtelenítő helyére. Lehet kapni olyat, ami 90fokos, így nem kell közbetét
2013. dec. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
jaaa és évente ki kell pucolni
2013. dec. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Csaba_80 válasza:

Bár nem vagyok fűttés szerelő, de elég kevés paramétert adtál meg a kérdésedben.(hány szintes ingatlan, melyik szinten van a kazán, van e keringető szivattyú, mekkora a nyomásértéked.) Túl vagyok egy pár házon már és a következőket tapasztaltam.

Ha többszintes házad van és az alsó szinten van a kazán, akkor alapból ellenőrizném a nyomás nagyságát illetve ha van a keringető szivattyúteljesítményét, a keringés nagyban befolyásol mindent. Egy több szintes háznál még a hőfokot is néha följebb kell állítani ha nincs keringető.

Az egyik legfontosabb a Radiátor szintezése szerintem is.

Ha far ejtése van a radiátornak soha nem lesz jó keringése, és ha fel is melegszik a teteje végig, attól az alja nem fog még jó lenni, mert ott holt keringés alakulhat ki, de ezt egy vízmértékkel a radiátor tetején le tudod ellenőrizni.

A légtelenítés meg mindenekfelett.

Én az előző hozzászólóval ellentétben nem ajánlom az évente való vízcserét, mert bár kijön némi iszap, de ezek akkor jönnek ki igazán ha az ember leveszi a radiátorokat és kimossa. Ezzel ellentétben az új H2O újra korrodálja a rendszert, és a lemez radiátorokat hamarabb megeszi.

Szerintem először a radiátor esését, a levegőt és a nyomást ellenőrizném esetleg hőfok növelés, és utánna gondolkodnék komolyabb dolgokon, szivattyú teljesítmény keringési hiba( alul van méretezve valami, vagy holtág alakult ki)

A Holtágra már két helyen is volt életemben példa, egy családi háznál két konyha volt és a külső konyha radiátora le lett zárva, és így az egyik szobában hasonló jelenség volt, csökkent az áramlás és így nem melegedett fel teljesen a radiátor, pedig ott minden gépészet felül volt méretezve. és addig hibátlanul ment amíg a külső konyha le nem lett zárva.

Remélem adtam ötletet, vagy valami támpontot.

Sok sikert a megoldáshoz

2013. dec. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!