Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kandallósok! Ti hogyan csinálj...

Kandallósok! Ti hogyan csináljátok, hogy amikor tesztek fát a tűzre, ne legyen tele az egész ház füsttel?

Figyelt kérdés

Én már mindenhogy próbáltam, van amikor nagyritkán sikerül, de legtöbbször az egész ház teljesen füstszagú lesz, fél óra szellőztetés után is érzem. Van erre valami jól bevált praktika?

Üveges ajtós a kandalló, 150-es átmérőjű csővel, a kémény kitisztítva, födémtől fölfelé újra is van rakva, szóval eldugulva nincs, rendesen ég a tűz, csak amikor parázs van és rakok rá, szinte azonnal kijön a füst, egyszerre pedig nem tudok annyi fát rárakni, ami elég, így második rárakásra még több füst jön...


2013. nov. 17. 12:05
 1/3 szokratesz ***** válasza:
pedig akkor kémény teljesítmény problémád lesz. Nem elég hogy ne legyen eldugulva hanem az átmérő és a kémény hossz is befolyásoló tényező. Nálam a vegyeskazán lett cserélve és a kémény (15x15 nyilással) kicsi lett. Ezért építettem mellé egy szerelt savállót (120 D) így a kettő már elbírja a kazánt.
2013. nov. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyértelműen kémény vagy füstcső problémád van azt kell kijavítani hogy tökéletesen működjön a kandalló!

Egy kandalló(és minden kályha) akkor működik megfelelően ha a tűztér nyitáskor a befelé húzó légáram miatt csillapszik a tűz intenzitása és nem engedi kiszállni a füstöt/kormot.Majd az ajtó zárásakor ismét intenzíven lobog a tűz.Másik fontos jel hogy nem megfelelő a füstelvezetés ha kormos a kandalló üvege esetleg beltere!

Rendes normális huzatnál ilyen nincs és a fenti probléma sem fordulhat elő.

A csőátmérőn nem tudsz változtatni annyi amit a gyártó készített de figyelj arra hogy ne legyen 1 nél több irányváltás benne, ne legyen túl hosszú és a kémény is megfelelő átmérőjű legyen(150-es csőhöz legalább 160x160 mm - es kéménybelső szükséges) valamint elég magas legyen hogy legyen húzása(alapszabály hogy tetőgerinc fölé nyúljon mert ha alacsonyabb akár visszafelé is húzhat a légáram!)

2013. nov. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Esélyes hogy a kéménnyel van a baj, nekem vízteres kandallóm van és ott csak akkor jön ki egy minimális füst ha már eléggé megvan tömve és még nem gyulladt meg igazán vagy ha száraz galyakat teszek bele de akkor is csak addig ameddig vissza nem zárom utána már a kéménybe megy de ez olyan ritka hogy évente kb 2 szer ha van ilyen akkor is csak akkor ha sokáig szöszölök vele.

Én nálam is újra lett húzva a kémény amikor fatüzelésre váltottunk korábban légfűtéses rendszeré volt de átnézettem kéményseprővel és mondta hogy jobban járok ha újra huzatom, nem kellett sokat leszedni belőle csak úgy 10 sor téglát de még az is felesleges volt csak apám aki intézte ő szeret biztosra menni ezzel mivel szakmája tehát ő óvatos ilyen téren.

A kéményt évente nem árt kitakarítani mert lehet hogy kilátni rajta mármint ha tükröt berakod és látod az eget de az oldalára is rakódhatnak le kátrány darabok amik szűkítik a kéményt ez is megeshet.

Én évente szezon előtt kitakarítom leszedem a füstcsövet és ha végeztem belerakok egy újságpapírt majd meggyújtom ha az elindul előre akkor van huzat tehát jó a kémény. Javaslom ha leégett a fa és kihűlt a kéményed is tehát holnapra akkor csináld meg ezt a módszert ha ez működik akkor lehet a kandallón belül lehet valami probléma a füst elvezetéssel.

2013. nov. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!