Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül egy ház építési...

Mennyibe kerül egy ház építési engedélye? Mitől függ az ára?

Figyelt kérdés
Vályogtéglából szeretnénk 70-80 nm-es házat.

2013. dec. 18. 09:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mi a különbség az építési engedély és a fennmaradási engedély között? Árban is érdekel.
2013. dec. 18. 10:01
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Olyan nincs, hogy fennmaradási engedély, mert az nem kis büntetéssel indul.

Építési engedélyhez először meg kell terveztetni a házat tervezővel, és ezt kell beadni a hivatalhoz. A tervező árak elég eltérőek, de 100ezer körül LEGALÁBB számolhatsz a papírügyekhez, ekkora háznál.

És ne építs illegálisan semmit.

Menj be a helyi építési hatósághoz (járási hivatalban van), ott megkapsz minden felvilágosítást.

2013. dec. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Építész van, egy barátunk. Engem az engedély ára érdekelne, 100-200 ezer vagy milliós tétel?
2013. dec. 18. 13:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem építész kell először, hanem tervező.

És mint írtam, menj be a helyi építési hivatalba, és ott meg tudod érdeklődni. Maga az engedély már nem sok, tudtommal néhány 10ezres tétel max. A terveztetés nagyon drága.

2013. dec. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam tervezőnk van és még pár barát aki az építkezésnél segít.
2013. dec. 18. 14:09
 6/11 anonim ***** válasza:

A jelenlegi jogszabályok szerint a barátok nem segíthetnek.

Valamiféle vállalkozóval kell szerződnöd (ezt a tényt be is kell jelenteni), majd meg kell építtetned a kecót. Ha nem közeli családtag ténykedik az építkezéseden és az ellenőrzés rajtakap, az feketemunka.

Az engedély bekerülése áll a tervező díjából (ezt a cimbi csinálhatja grátisz, ha van neki olyan száma, amivel tervezhet. Ha nem ilyen fronton ténykedik, akkor számíts arra, hogy sok bármilyen okból el fogják utasítani. Boríték, de ezt nem tudom, miért írtam. ), valamint eljárási illetékből, közműnyilatkozatok esetleges díjából és a kéményseprő előzetesének a díjából. Pár 10000-es tétel.

2013. dec. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, és Pesten bő évtizede 25 000.-Ft volt a fennmaradási engedély. LÉGKÖBMÉTERENKÉNT!!
2013. dec. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Körülbelülk 150 e a terv elkészítése és az ügyintézés ( a tervező bonyolítja az egészet ) , ehhez jön még kb. 50e illeték és engedély , úgyhogy kb. 200e.
2013. dec. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 J-Billy ***** válasza:

Én épp az imént telefonáltam ezügyben a fehérvári Építésügyi igazgatósához, egy Fehérvárhoz közeli településen történő hozzáépítés végett.

A nő azt mondta, hogy az építési engedély kiadása 25e Ft lakóingatlan esetén, és 10e ft a használatbavételi engedély. Nem tűnik soknak, kitudja mi lehet még...ami menet közben derül ki.

Üdv.,

Billy

2014. ápr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az építési engedélyhez kell egy építési terv , mi bővítettünk , 100 - at fizettünk a tervezőnek munkadíjként.Sajnos a régi tervrajz nem volt meg , ezért fel kellett mérni a házat újra , ezért lett ennyi.

Vannak illetékek , ez kb. 40 - ből megáll.

Ha lesz gáz , akkor kell gázterv ( 20-30 ).

Az építkezés végén vázrajz kell az új épületrészről ( ehhez földmérő kell ), a vázrajzot fel kell vezetni az OÉNY - ba, a földhivatalnál bejegyeztetni és záradékolni kell , összesen kb. 50 e.

A végén megadják a használatbavételit , nem tudom , hogy pontosan mennyi az ár ,pár tízezer lehet.

Az építkezéshez kell még egy műszaki vezető , erre 100-150- ért szoktak vállalkozni , de nálunk ez nem volt külön tétel , benne volt a kivitelezés árában.


Az építési engedély ára főleg attól függ , hogy a mérnök mennyiért dolgozik ( mivel az illetékek ára fix ), valaki olcsóbb , valaki drágább.

2014. ápr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!