Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Újonnan lerakott tölgy parkett...

Újonnan lerakott tölgy parketta recseghet? Az enyém igen. A mester azt mondja, egy 20 nm-es szobában 1-2 recsegés normális, mert a fa élő anyag, nedvesedik, szárad. Szerintem csak kb.5 év után lenne szabad elkezdenie recsegni.

Figyelt kérdés
Eddig ennyi történt: felszedték a régit, aljzatbetonozták, kiegyenlítőzték, ráragasztották az új tölgy parkettát. Ez fél éve történt. Mi a véleményetek?

2013. dec. 11. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen a fa, amit leraktak. Ha lerakás előtt megfelelően ki volt szárítva, akkor nem recseghet, mert már nem szárad tovább. De ezzel most már sajnos nem tudsz mit kezdeni.
2013. dec. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha gyakran magas a páratartalom a szobában a parketta bizony produkál dolgokat ,mint minden más , ruhaszárítás, a szobához képest sok növény . Fűtés spórolás , szobai ruhaszárítás "csak este" után mértem 90 % páratartalmat is , meg a festő ipari csodaszerek is izzadtak a falon :)))
2013. dec. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a betonra ragasztott parkettának nem kellene recsegnie, mert a recsegéshez mozgásnak is kell társulnia.

Nem spórolták ki a betonból a vashálót? Esetleg a vastagságot, netán mindkettőt? Mi van a beton alatt?

Gyanítom elrepedt/tört az aljzatod, és attól tud recsegni.

Próbáld meg behintőporozni, mert a javítás oltári macera.

2013. dec. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!