Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek normális az hogy...

Szerintetek normális az hogy évi szinten 240ezer ft-ot fizetünk fűtésre és megfagyunk!?

Figyelt kérdés

22 fok van a lakásban,egész évben fizetünk havi 20ezer ft-ot a fűtésre,tehát nem csak télen fizetünk.

Nem tudom mennyi lenne a normális de nagyon fázunk.Van egy 3 éves kicsi is.

Már nem is merek szellőztetni mert kihül a lakás:(

Nálatok hány fok van télen?


2013. dec. 3. 18:47
1 2
 1/13 anonim válasza:
ez nem normális jó hogy nem fatytók meg 22 fokban
2013. dec. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
22 fokban nem szabadna fáznotok. nálunk per pillanat 18 fok van idebent de én meleges vagyok nagyon,nem fázok.
2013. dec. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez havi 20.000.-, ami inkább kevés. 22 fok pedig még meleg is. Nálunk soha nincs 20-21 foknál melegebb, éjjel csak 18, még sem fázunk.
2013. dec. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Ha nagyon párás a levegő, akkor 22 fokot hidegnek érzékeli az ember.
2013. dec. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A pára növeli a hőérzetet...


Nálunk 18-18.5 fok van, számunkra ideális. Hangulatfüggő, hogy rövidujjúban vagy pulóverben vagyok, de meleg pulóver kizárt és 19 fok fölött már zavarna a meleg.

Mi havi 20 ezret a téli hónapokban fizetünk fűtésre, most novemberben valamivel 6 ezer fölött volt. Villannyal fűtünk.

Természetesen szellőztetek, napi többször is :) Fontos a friss levegő. Gyorsan és kereszthuzattal, az csak a levegőt tudja kihűteni, de a ház hőtároló tömege nagyon sokszorosa annak, úgyhogy a ház által tárolt meleg picike darabkája távozhat csak, feltéve, hogy nem könnyűszerkezetes házról van szó... Azért ez sem elhanyagolható, de szellőztetés nyilván kell. Anélkül rossz és egyre párásabb levegő lenne a házban, ami egy idő után élhetetlen, de minimum egészségtelen és pihenni sem lehet benne. Szellőzetlenséget nem próbáltam, magas páratartalmat igen. Nem poénos.

2013. dec. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Kimaradt, hogy nem mindegy, hogy a falak hőmérséklete milyen, nálunk a belső felületük meleg. Ez elég logikus a fűtési költségünkből, nyilván milliókba került a szigetelés és a nyílászárók :) Sőt, a szigetelés miatt voltaképpen átépítettük a fél házat, de így jobb is.
2013. dec. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
NAgy a belmagasság? Régifajta, egyrétegű plafon van? (pl az alul nyitott deszkapadlás) AMúgy én ismerek olyat, aki tömbházba évi 400.000 Ft-ot költ fűtésre. És nincs 20 fok se. Havi 34.000 átalány. Úgy, hogy csak egy szobát fűt, egy konyhát, egy nappalit, meg a fürdőt(kb 60m2)régi lemezradiátorokkal. Meg persze régi szar gázkazánnal. Fűtéskorszerűsítst ajánlották, meg 10 cm-es szigetelőgyapot terítését a padlásra. 3 év alatt meghozná az árát. Ugyanis mi új építésű, de szigeteletlen 38 cm-es téglaházba havi 12.000-et fizetünk, és itt is van 20-22 fok. De pl az előbbi tömbházba egy cserépkályha+valami kis kályha is befűtene, nem tudom, nálatok mekkora a hely, de egy cserépkályha elég jó, főleg ha kertesházba laktok, mert ami fa gyűlik, azt etethetitek meg vele. Ha nagy területet kéne fűteni, akkor meg vegyestüzelésű kazán, abba aztán a háztartási papírhulladékot is elégetheted. De egy használt cserépkályha 20.000 Ft, mire berakják lesz vagy 80-100.000 Ft. De abba reggel begyújtassz, este még langyos. És a házat is felmelegíti. Én egy zsák morzsolt csutkával egy napig tudom felfűteni 15 fokosra egy hát nem épp szigetelt házat. Ablakok nem záródnak, ajtók se. Gondolhatod akkor, ha szigetelve is lenne valamennyire felmenne 20 fokra is. És ez ilyen minusz pár fokokba. Minusz 10 alatt nem tudom, de szerintem stabil 10 fok akkor is lenne, de lehet több. És a kályhát is egyszer túlfűtötték, mert púpos a hátulja. Tehát az se 100%-os.
2013. dec. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A cserépkályha érdekes dolog, ez a ház volt vagy 60nm-es, a nyílászárók se voltak rosszak (kivéve a tetőtérben, ahol ráadásul kutyaházak voltak...), de az alulméretezett cserépkályhát napi 3-szor megrakva (nonstop fűtés) sem tudtam elérni, hogy 15 fok fölött legyen mindenütt a házban. Azért elég sok fa fogyott, jóval többe került a fűtés, mint most villannyal s egész jól szigetelve, hja, a B30-as fal túl sok vasbetonnal kegyetlenül rossz a hőszigetelés szempontjából. Bár laktam rosszabb helyen is.


Ha rossz a szigetelés, nyilván nagy fűtőérték kell a ház fűtéséhez, csodák nincsenek, a fizika tényei makacs dolgok.

2013. dec. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha 22 fokban fáztok, akkor nem a fűtéssel van a gond.
2013. dec. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

pedig tényleg fázunk,inkább 21-22 fok van.a nyílászárok fából vannak,nyáron lelettek szigetelve de még mindig fúj a szél a lakásba.lehet h ez a gond.A ruhákat is bent teregetem mert kint megfagyna.

Ugyanebben a háztömbben,ugyanennyi költségért más lakásokban majdnem 30 ok is van.A kazán teljesítményével lehet gond talán mire ideérne a meleg víz a végére kihül vagy nem tudom mi lehet még az ok...

2013. dec. 7. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!