Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mit szóltok hozzá? Segítséget...

Mit szóltok hozzá? Segítséget kérek! (bőven lent)

Figyelt kérdés

Egy tömör téglából(44cm-es külső fal, 30cm-es belső tartófal) épült családi házat szeretnék szigetelni. Először egy 5cm-es hőszigetelésre gondoltam, de alaposabban utánanéztem a neten, és nem tudom, hogy egyáltalán a 10cm-es elég-e.

250 m2 felületet kellene szigetelni, elég sokba kerül. Galériás tetőtér van kiépítve, ezt most szigetelném és gipszkartonnal borítanám. Ha üveggyapot, vagy ásványgyapot szigetelést tennék, akkor az milyen vastag legyen minimum, és az megoldaná-e a páraáteresztést, amit a homlokzat szigetelés lezár? (fólia nélkül - fóliával?). Esetleg gipszkarton helyett falambériával burkoljam? A földszint és a tetőtér egy légtérben van.

Van 3 darab egyenként kb 8-10m2-es, 30cm vastag, szabad erkély, betonból a második szinten, amit véleményem szerint nem lehet szigetelni. Mennyit ront a szigetelés hatásfokán ez a három nagy felületű hőhíd? Talán ez miatt mondjak is le a homlokzat szigeteléséről?



2013. dec. 31. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan vastag szigetelés kell a tetőérbe, amennyit a szarufa enged, vagyis kb 14 cm-nyi kőzetgyapot (ilyen mért éppen nincs). Jó lehet a 10 cm-es is, ha nem ér hozzá a gipszkartonhoz, de akkor már légkondi is kell majdan. Az üveggyapot olcsóbb, de kisebb is a hatásfoka. Párazáró fólia meg kellene fölé, a gipszkarton vagy egyéb alá. Én a lambériát azért nem szeretem, mert önmagában is vetemedik még 10 év múltán is és a nútoknál előtűnik a kezeletlen fa. A gipszkarton talán még jobban is javítható ha esetleg beázna és cserélni kell.

A terasznál nem értem, hogy hol van szabad betonfelület a lakáson belül, de ha így van, akkor ott penészedni fog. Esetleg tegyél elé egy gipszkarton dobozt" némi üveggyapottal megtömve amit még kamu stukkóval is álcázhatsz. Ha arra gondoltál, hogy nagy az üvegfelület, az nem gond - nyilván hidegebb lesz az üvegfelület miatt, de legalább világos a lakás.

2014. jan. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocs, közben nézem, hogy van 140 mm-es kőzetgyapot is. Ez egy átlagos szarufa szélessége (mélysége). [link]
2014. jan. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
:) Rendben, nagyon szépen köszönöm a választ!
2014. jan. 3. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!