Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Betonozáshoz kérnék segítséget...

Betonozáshoz kérnék segítséget! Mit, hogyan érdemes csinálni? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

4x4-es területet betonoznánk le garázsnak. 5 cm vastagon terítünk le zúzott követ és erre megy rá a 10 cm vastag beton. Ezzel kapcsolatban az alábbi kérdéseink merültek fel:


-Kell-e a betonba vas? Gond, ha nem teszünk bele?

-Milyen arányban kell keverni a sódert, cementet? Ugyan kaptunk olyan infót, hogy 1m3 sóderhez tegyünk 2,5q cementet, de valaki nem tudna lapátos változatot mondani? pl.: 15 lapát sóderhez kell 5 lapát cement...

-Mikortól, hány napig és mennyit kell locsolni a betont? Házon belül a konyha padlóját is megemelnénk kb. ilyen vastag betonréteggel. Itt hogy oldjuk meg a locsolást? Vagy nem is kell locsolni? Vas ide (is) kell?

-24 óra elteltével már rámehetünk? ...persze nem autóval gondoltam (konyhából nyílik a padlásfeljáró és ha szükséges ennyi idő elteltével keresztül mehetünk a friss betonon?)


Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. aug. 15. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

1. Vassal erősebb lesz, nem reped meg, nem kell 10 cm vastagon rakni.

2. 1m3-hez 3q cementet szoktam adni. Lapátra fogalmam sincs az mennyi.

3. Folyamatosan kell locsolni hogy ne száradjon ki. Ha reggel kiöntitek, délután már meg lehet locsolni. Ha nagyon tűzi a nap, terítsetek rá fóliát, hogy a nap ne szárítsa!

Az elméleti kötési idő 28 nap. Én legalább egy hétig nedvesen tartanám.

Aljzatbetonnak (beltérben) teljesen fölösleges a 10 cm.

5. Igen.

2013. aug. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Vas nem ártana ha van benne, mivel így nagyobb a beton teherbírása és nem fog össze törni a kocsi súlya alatt.

Elég nagy felületről van szó, ezért ne felejtsetek el 2m-enként dilatációs csíkot bele rakni. Ha nem tesztek bele akkor össze fog repedezni a beton. Én fél centis hungarocell csíkokat szoktam belerakni dilatációs csíknak.


A keverési arány 3:1 azaz 3 egység sóder mellé kell egy egység cement. Amit írtál példának az az arány jó is.


Betont feltétlen kell locsolni, mert a kötési folyamatoknál nagy hő keletkezik és megég a beton.

Miután lebetonoztátok másnap már kell locsolni ha nagy meleg van akkor sűrűn 1-2 óránként meg kell locsolni.

Én azt ajánlanám, hogy régi szőnyeggel takarjátok le és így jól locsoljátok be. Így elég reggel és délután meglocsolni, mert a szőnyeg nedvesen tartja. Ha 4-5 napot elég locsolni a betont.


A konyhában nem kell bevasalnotok, de locsolni feltétlenül kell. Nem kell több száz litert rálocsolni de azt majd látjátok, mennyi vizet bír elszívnni.


Ha vártok másfél napot akkor már nyugodtan rá mehettek gyalog.

2013. aug. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
mikor pakolod a keverőt, 3 lapát sóderrel, és 1 lapát cementtel tedd.
2013. aug. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hivatalosan vasat 25 nm felett kell rakni a betonba, de mivel garázs a súlyterhelés miatt ajánlott! Diletálni nem kell, mivel nem olyan nagy a felület és nincs kitéve nagy hőingadozásnak. 24 óra múlva nyugodtan rásétálhatsz. Öntözni kell(a konyhát is) a hőtermelés ellensúlyozására 2-3 óránként vagy amikor "fehéredik"! A keverési arány 3 az 1-hez(három lapát kavics, egy lapát cement). Számoláshoz 1 m3 kavicshoz 2,5-3q cement!
2013. aug. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Először is NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!


A garázst az egyik melléképületből alakítjuk ki. Teteje és 3 oldala megvan. A mellette lévő épületeket lebetonozta az előző tulaj, csak pont ezt nem, viszont csak ez volt kellő nagyságú, ezért esett erre a választás. Így viszont nem tűzi a nap, aminagyon jó akkor.


Köszi még egyszer, hogy szántatok rám időt!

2013. aug. 15. 23:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kell diletálni. A többit leírták, annyit tennék hozzá, hogyha vasalod akkor értelemszerűen fentre tedd a vasakat két irányba jó 1,5 cm betonfedés meglegyen. Ha nem vasalod akkor sem biztos hogy megtörik (sőt vasalással is megtörhet, repedhet, ha rosszul van betéve). Ha nem akarod vasalni és megreped akkor semmi gond, kigletteled a repedést és ennyi. Jó 15-20 év után így is úgy is tönkre megy az a beton vagy törik vagy korrodálni fog.
2013. aug. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is hasonló méretű autóbeállót csináltam 10 cm-es betonnal.

A vastelepen vettem 15 x 15 cm-es osztású vasrácsot hozzá.

A betonkeverőbe a 12 literes fekete habarcsos vödrökkel adagoltam az anyagot. Egy zsák 25 kg-os cement pont 2 vödör.

Egy vödör cementhez adtam 3 vödör sódert és 1 kanna vizet. Ez pont egy adag volt a betonkeverőmben és a talicskában is.

A beton alá egy vastag fekete fóliát tettem, így alulról nem fog vizet kapni.

2013. aug. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenki nagyon kedves, hogy válaszolt! a kérdéseimre teljes egészében kielégítő válaszokat kaptam! Azt hiszem akkor nem fogok vasalni...ha kiderül, hogy nem bírná a terhelést esetleg utólag is lehetráhúzni egy réteget vassal? Tudom, hogy egyikőtök írta a glettelést, az a megoldás is szimpatikus, csak kérdezem. mindenkinek ment a zöld kezecske! Szép napot mindenkinek ;-)!
2013. aug. 16. 06:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok szakmabeli, de nekem az 5 centi zúzottkő nagyon karcsúnak tűnik.
2013. aug. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Építész ***** válasza:

Én meg szakmabeli vagyok és a betont nem a termelődő hő miatt locsoljuk, hanem azért, hogy a cement megkössön.

Ha nincs a kötéshez elegendő víz, a cement (egy része) nem köt meg, majd a beton az első télen szétporlik.

2016. márc. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!