Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen távolságra lehet a...

Milyen távolságra lehet a szomszéd lakóháztól kerti WC (budit) kialakítani?

Figyelt kérdés
nem találtam építési szabályzatot erre vonatkozólag de jó lenne tudni mert az én házam végébe tette a szomszéd a WC-jét és nagyon büdös főleg nyáron nem lehet kiülni a bűztől már kértem többször vigye messzebb már elegem van ha nem használ a szép szó muszáj lépnem de előbb tudnom kéne jogilag is igazam van-é ????

#kerti wc #(budi)kialakítása
2014. jan. 11. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Az önkormánytzaton meg tudják mondani, eleve nem minden településen szabad egyáltalán ilyet csináltatni, és a szabályzások sem egyformák.
2014. jan. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
szerintem minek utána jogos a panaszod, így az önkormányzatra bemész és kéred a kedves hölgy segítségét a pult mögül és ő minden papírt odaad, kitöltöd, beadod és utána vársz amég elbírálják. de mindenképpen foglalkozniuk kell vele, mert így akár a szart is dobálhatná a kertedbe, így csak annyi a különbség, hogy a talaj nincs megtrágyázva
2014. jan. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
52%

A net.jogtar.hu-n beütöttem a keresőbe, hogy "árnyékszék" és 6 találatot adott ki. Az elsőből (legújabb jogszabály) kiderült, hogy a kerti WC építése nem engedély köteles, tehát másra kell hivatkoznod, amikor panaszt teszel.


A legjobb, amit tehetsz, hogy az önkormányzattól kérsz tanácsot, mert ez valóban nem normális dolog.

2014. jan. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Hogyha az adott területen a csatornahálózat ki van építve, egyáltalán nem lehet kerti WC-t építeni!!!!
2014. jan. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy környezetvédelmi osztály is, nem csak építési.
2014. jan. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
6-os vagyok! Környezetmérnök..:) szóval a környezetvédelmi részhez az kell, hogy a trágyalé olyan mélyen szivárogjon be a talajba, hogy fenyegesse az ivóvíz szennyezettségét (kerti kút nem jöhet szóba, ugyanis az nem ivóvíz és a törvényes létesítését is kérvényezni kell úgy tudom..:) Bűzterheléssel lehet valamit kezdeni, viszont abban nem vagyok biztos h 1 db kerti WC bűze meghaladhat bármilyen határértéket is. :S
2014. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
vagyis 4/6..:D
2014. jan. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tomcsi86 válasza:
Nem tudom, megoldódott-e azóta a dolog, de a kerti budi szaga papír, falevél, kukoricacsutka, stb. cellulózokkal csökkenthető vagy akár meg is szüntethető. Apósom budija is minden szerves anyagot megkap, csak addig van ott szag, míg épp zuhan a cucc, utána egy réteg rötyipapír és faforgács vagy falevél megy rá. Kétévente tudja szüretelni az igazi humuszt, a barna életerőt.
2021. aug. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!