Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » FÉG V-4 gázüzemü átfolyós...

FÉG V-4 gázüzemü átfolyós vízmelegítö: javítás (45e Ft) vagy csere, akár gáz vagy villanybojlerre? (csak melegvízhez,3 csaphoz; saját lakás budapesten)

Figyelt kérdés

Átvettem nagyszüleim lakását, az átfolyós rendszerü FÉG V-4-es gázbojler (is) elöregedett, nem kellemes a zuhanyzás, stb.

Laikusként, sokórás googlizással a következö érveket tudtam összeszedni - ha tudsz valamit hozzátenni, nagyon köszönöm - kérlek írjátok le, honnan van az információ, mennyire biztos.

Eddig ugy gondolom, a legjobb lenne, ha meg lehet(ne) oldani a gázkészülékcserét, esetleg kémény nélküli gázbojlerre(víztárolóval).

Egyenlöre azt sem tudom, kihez lehet tanácsadásért fordulni aki átlátja a témát és független, párezer forintot megérne nekem. (100e Ft os projektnél érdemes mérnököt fogadni...?) - ha erre van tipped, megköszönöm!


Javítás:

ugye a legegyszerübb, szerelö 45e Ftre mondta a kazán, membrán, tömbszelence cseréjét. Szerinte még 10 évet elmegy vele (nem tudom, garanciát vállal-e).

Persze ö nem egy "független szakértö", és *neki* biztos ez a legjobb verzió...


Készülékcsere?

Beleférhet 100-200e Ftba járulékos költségekkel?(készülékárakat meg tudom nézni, ha tudom milyen készülékek jönnek szóba) Kéménybélelés itt miliónál kezdödik, legalábbis a kéményseprö szerint. De jó lenne magasabb komfortfokozatú, hosszabb távú megoldás (lakás értéknövelése is szempont).

Ez ugye összetett téma, és nem látom világosan az opcióimat, már ha vannak:


+ Tényleg bármilyen cserénél béleltetni kell a kéményt(ha használom)?

De állítólag engedély sem kell, ha "ha ugyanolyan teljesítményû és osztály-besorolású gázkészülékre cseréljük le a régit" [link]

(De mi a készülékem "osztály-besorolása"? )

Tud valaki biztosat erröl ?


+ kémény NÉLKÜLI víztárolós gázbojler?

szerelö szerint túl kicsi a fürdöszoba, nem szellözik(4,2 NM belmagasság 270cm; ablakos fala nincsen, de két szellözö is van két falon)

Valóban nincs erre megoldás(ventillátor), találok valahol elöírást, ajánlást?

Ha lehetséges, ez tünne a legjobb megoldásnak.


- A szerelö azt hajtogatja elvben minden cseréhez "kéményseprö-szakvélemény kell" ez micsoda?

bár ö kicseréli nekem, de utána az én felelösségem...


+ Villanybojlerhez is új kábelt kell húzni, szerinte (bár csak gázszerelö). nem igazán tudtam vele az opciókról beszélgetni, túlsagosan hasból tudta mi a tuti, fárasztó...



#gázbojler #FÉG #villanybojler #gázmelegítö #melegvíz-ellátás #gázkészülék-csere #FÉG V-4
2014. febr. 7. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:

A kéményseprő szakvélemény kell, kijön, megnézi hogy jól szelel-e és ennyi. Viszont ha jól tudom, akkor a gázműveknél csak akkor nem kell terveztetned, ha azonos teljesítményű és típusú lesz a készülék. A gázbojlert is terveztetni kell, a villanybojlerhez kell vezérelt áram, mert különben nagyon drága, plusz ugye a falnak el kell bírnia a víz súlyát.


Szüleimnél ugyanez volt a helyzet, a legolcsóbb az volt, hogy lecseréltük egy elemes gyújtású új átfolyós gázmelegítőre. A pontos típust nem tudom, de azt igen, hogy Bosch. Ugyanolyan teljesítményű, nem panaszkodnak rá, azt mondják, jobb mint a fég volt.

2014. febr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a mostani modern átfolyós rendszerű vízmelegítőket nem szabad hasonlítani egy elavult fég készülékhez.

nem kell itt semmit variálni, a gázbojler tényleg nem jó kis helységbe, megeszi a levegőt (nekünk is az van, csak lent a pincében) kell venni egy normális vízmelegítőt és kész.

én megmondom őszintén, nem foglalkoznék a kéményseprővel, hanem beköttetném szakemberrel, és szépen használnám tovább.

ez a legolcsóbb, mert villany bojlerhez új vezetékezés, almérő bekötése stb. plusz egy csomó kiadás, a gáz melegítőt meg csak oda teszik, rákötik a vizet meg a gáz és kész.

az max 15 ezer forintnál nem lehet több! fél órás munka.

2014. febr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem is akartam hasonlítani, csak leírtam a mi történetünk. 45 ezret én nem adnék ki már a fégre. Az új bosch 50e volt, +8000-ért szerelte be a gázos. Szinte semmi macera nem volt vele, szuperül működik, és még őrláng sincs. Papi mindig morgott hogy nemlehet normálisan beállítani a vizet, de mióta új van, ez is megszűnt :) A kéményseprő egyébként akkor valami 5000-ért adott egy papírt, hogy a kémény rendben.
2014. febr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"lecseréltük egy elemes gyújtású új átfolyós gázmelegítőre. A pontos típust nem tudom, de azt igen, hogy Bosch. Ugyanolyan teljesítményű, nem panaszkodnak rá, azt mondják, jobb mint a fég volt"


Na de nem kellett "kéményseprő szakvéelemény", és/vagy kéménybélelés? u.i. erről szól a kérdés.

2014. febr. 7. 15:52
 5/9 anonim ***** válasza:

De, írtam is, 5000-ért kaptunk egy papírt, hogy minden rendben van. Szerintem a szerelőd azért nem akarja, hogy újat vegyél, mert akkor azt nem biztos, hogy vele kéne beszereltetni. Ugye a garancia miatt nem mindegy ki köti be, és ha ő nem épp garanciális szerelő, akkor bukja a munkadíjat egy új vízmelegítőnél.


[link]


Nem biztos hogy ez a pontos típus, de arra emlékszem, hogy picit volt nagyobb a teljesítménye, és 13 helyett 14L/perc a vízellátása. Egy ilyesmivel gond nélkül ki lehetett váltani a V4-est.

2014. febr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45e forint egy membráncseréért qva sok! Anyagosan kitakarítással max. 8-10+fa.
2014. febr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi!


+ a szuleidnel valszinu ki van belelve a kemeny, itt nincs.


+ 45e a három alkatrész cseréje!


+ "nem törődnék a kemenyseprovel" a keszulekcserenel - hm, vegul is mi a legrosszabb ami történhet...??:p

2014. febr. 8. 08:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát elég régi a kémény, de valóban, van benne cső, nem sima téglakémény. De ez kellett a féghez is, az a bélés már legalább 20 éves. Kijött, megnézte, jónak találta, meg megnézte, hogy kellő mennyiségű levegő be tud-e áramlani a fürdőbe. Ez ugye adott volt, mivel két szellőző van náluk is, egy a padlószinten, és egy az ajtó felett.
2014. febr. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

"45e forint egy membráncseréért qva sok!"


De nem csak arról volt szó, hanem kazánt is írt, ami a hőcserélő egység elvileg.


"Persze ö nem egy "független szakértö", és *neki* biztos ez a legjobb verzió..."


Független műszerészként (nem gázszerelő) elárulhatom, hogy az öreg V4 valóban szépen rendbe rakható, feladatát máig ellátja, masszív, megbízható konstrukció.

Igaz, én beépítettem egy finomszabályzót is, amivel a láng nagyságát finomabban lehet szabályozni. Ez gyakorlatilag a már egyébként is meglévő első szabályzócsavar kihosszabbítása az előlapra, tehát nem egy lényegi átalakítás és nincs is köze a gázrendszerhez (azt természetesen nem bontottam meg), csak a külső mechanikus "tolattyú" finombeállításával kapcsolatos. (Aki ismeri a konstrukciót, az tudja, hogy miről beszélek.)

Valamint a piezo helyett elektronikus gyújtást építettem be, aminek áramköre egy kínai gázgyújtóból származik. Nyomógombot az alsó élre fúrtam fel 2 ceruzaelemmel évekig megy.

Ennek sincs köze a gázrendszerhez, működési biztonságot nem befolyásolja.

2018. júl. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!