Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Valaki segítsen villany...

Hanna2012 kérdése:

Valaki segítsen villany bojlerünk van és le akarjuk cserélni gázosra melyiket érdemes megvenni? átfolyós vagy tartályos? Pb gázról szeretnénk működtetni azt még leirom hogy 7gyermeket nevelünk így tehát 9vagyunk a lakásban melyik a takarékosabb.

Figyelt kérdés
2014. jan. 16. 05:53
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Igazából a tartályost nem ismerem de szerintem az átfolyósnál jobb nincs. Korlátlan mennyiségű meleg víz van. Csak akkor fogyaszt ha engeded a vizet.
2014. jan. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
A tartályos takarékosabb.
2014. jan. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
PB-vel, gázpapackal, szerintem drága lesz
2014. jan. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Kölyök koromban sokáig egy FÉG átfolyós vízmelegítőt használtunk fürdéshez. Egy nagy (22 kg-os) palack négyünknek kitartott kb egy hónapig. Persze a palackot mindig elzártuk fürdés után, hogy az őrláng ne égjen feleslegesen. Egyébként tényleg kb. 2x drágább, mint földgázról használni.

A tárolósnak az a hátránya, hogy akkor is ráfűt ha nem használja senki a meleg vizet, csak épp visszahűlt.

A régi átfolyósokkal meg az volt a baj, hogy nem lehetett rendesen beszabályozni a víz hőfokát, így állandóan be-ki kapcsolt (főként ha a házi vízmű nyomása ingadozott), és néha égetett néha hideg folyt a hátunkra.


Ha sikerül hozzájutnotok egy jó minőségű elektronikus gyújtású, folyamatos lángmodulációjú vízmelegítőhöz, akkor viszonylag takarékos lesz, és mindig egyenletes hőmérsékletű vizetek lesz.


Az elmúlt nyáron amíg a cirkót újítottam fel, egy Immergas Nike Star volt feltéve, és teljesen meg voltam elégedve a működésével. Persze ez fűtésre is való, de a sima vízmelegítők már 100-110 ezer körül beszerezhetőek.


Ha eddig villanybojler volt, akkor gondolom a zárt égésterű lesz a jó választás, mert akkor nem kell kéményt építeni/béleltetni:


[link]


Persze vannak mások is, nézz körül a piacon.

2014. jan. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Nekünk egy kb 25 éves átfolyós van és tökéletesen lehet szabályozni a víz hőmérsékletét. És úgy álltalában mindegyik átfolyósét.
2014. jan. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Ekkora létszámnál nincs gazdaságos megoldás!
2014. jan. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

PB-ről soha nem lesz takarékos, azt felejtsd el.

egy normális, komoly meleg víz tároló, ami nektek kell az egy 120 literes beszabályozható (hogy mondjuk csak délután 5 kor kezdjen el melegíteni) vezetékes földgázról működő legyen.


igazából ami takarékos, és hatékony, az mindig a legdrágább szokott lenn.

nekünk egy 2 éves Hajdú 80 literes van, és havi 2500ft eszik meg, ugyanis másra nem használunk már gázt, onnan tudom.

2014. jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítségét . Földgázunk nincs és csak a fürdés mosogatás miatt nem akarjuk bekötni igy marad a pb akkor is olcsób lesz mint a 30000ft-os villanyszámla de lehet hogy az átfolyósat választjuk mert amikor nincs használatban elzárjuk.
2014. jan. 17. 18:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem átfolyóst semmiképp sem, az sokat fogyaszt és ha több vízvételi hely van akkor egyszerre csak egyet tud ellátni. Tartályos jobb, van kémény nélküli változat is ha mindenképpen ragaszkodsz a gázhoz, de szerintem jobban jársz egy villanybojlerrel éjszakai árammal használva olcsóbban kijössz mint palackos gázról működtetve egy átfolyós bojlert.
2014. máj. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!