Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szeretnék belevágni én is egy...

Szeretnék belevágni én is egy központi fűtés rendszer építésbe. Hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés
Röviden leírom mi lenne a rendszerben, Kazántól-kazánig kb 75 méter leágazásokkal együtt.7 radiátor lenne egy 1000 literes puffer, és egy 23 kw vagy nagyobb vegyes tüzelésű kazán, és egy keringető szivattyú, és persze nyitott kétcsöves rendszer,5 rétegű müa csővel. Hogy kezdjem el?Kérdéseim: Milyen cső átmérővel induljak a két csöves megoldáshoz? És milyet használjak végig? Radiátor leágazásoknál kell e kisebb átmérőt használni? Hogy tudom kiszámolni mekkora szivattyú kell? Kell e e légtelenítő a rendszerbe vagy az utolsó radiátor közelébe?Üdv: Józsi

#központi fűtés #központi fűtés házilag
2014. febr. 21. 19:50
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! A mostani új rajzod meg már túl van komplikálva! Fűst vissza vezető termo meg ilyenek. Én nem egy alkalommal csináltam ár fűtést vegyes tüzelés által. neked egy szét választott rendszerben kéne gondolkoznod, ez a leg egyszerűbb és költség hatékonyabb. sima puffer helyett én egy hőcserélős 100- vagy 120 literes tárolót szerelnék fel, a tárolónak a 100-120 liter vizét fűtené a vegyes kazán, természetesen a biztonsági hőcserélő beépítésével amiről az előbbi kommentemben írtam, szóltam. a másik részét a csőkígyós rész lenne a radiátoros kőr. így mind a két kör zárt és szét van választva. most nincs időm rajzolni róla vázlatot mire is gondolok de hét végén ha időm engedi meg teszem.

üdv: fűtés szer...

2014. márc. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm,kíváncsian várom,de egy dolog az biztos, és ez így is marad,az h nyitott rendszer lesz!

Miért van túl bonyolítva? csak az van benne ami kell.

2014. márc. 4. 04:03
 23/23 A kérdező kommentje:
Kész a rendszer ami elvárásoknak megfelelően működik!
2015. jan. 25. 19:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!