Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyire fűti fel a lakást a...

Mennyire fűti fel a lakást a napkollektoros berendezés a keményebb minuszkokban?

Figyelt kérdés
Ki mit tud erről? Szeretnék egy ilyen berendezést, de nem igazán tudok erről sokat. Amit a neten olvasok, félő, hogy csak reklám. Ezért kérem, hogy akinek van ilyen, vagy konkrétumot tud erről, segítsén. A lakás szigetelt. Ami érdekelne, hogy akkor mi van, ha 4-5 napig nem süt ki a nap, s pl. -15°C van? A havazás mennyire zavarja?

2013. nov. 26. 08:36
 1/5 anonim ***** válasza:
a szigetelt az tág fogalom 5-től akár 30cm is lehet az a szigetelés. kérdés mekkora veszteséget kellene pótolnod. inkább rásegíteni érdemes vele.
2013. nov. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem érdemesebb melegvizet előállítani vele. Szükség lesz egy puffertárolóra, ami a felmelegített vizet tárolja. Egyébként függ a napkollektorok felületétől is. 2 paneltől (ami azt hiszem 4nm) ne várj sokat.
2013. nov. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat. A probléma nem az, hogy nem tudom, mit , s hogyan a berendezésnél! Hiszen nem én fogom csinálni, hanem a szakember, s megmondja az, hogy mire van szükség. Egy céggel akarom csináltatni, NEM én. 10-es szigetelés van. Nem akarok mással füteni, csak ezzel. Kivitelezhető ez? Van valakinek ilyen? Nem pótolni akarom a hőt, hanem ez a fő, s egyetlen hőforrás a lakásban! Kedves 2.es, a napkollektorral CSAK melegvizet állítunk elő, amire feltételesen te gondolsz az lesz a napelem.

Aki tud valamit, kérem az írjon.

2013. nov. 26. 20:53
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

próbálj célorientált fórumokat keresni, ott többet tudnak mondani

2013. nov. 27. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van kollektorunk (~6m2), mi HMV re használjuk csak, és télen jobb esetben egy nap alatt felfűti az 500l es tárolót olyan 20-(25) fokra ha süt a nap. Amúgy meg csak pár fokot emel. Szal fűtésre még ha vákumcsöves is, nem használható. Ezek mindig kiegészítő rendszerek!
2014. okt. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!