Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vettetek már olyan házat ahol...

Vettetek már olyan házat ahol 30 tulajdonos volt?

Figyelt kérdés
Mennyire bonyolult az ügyintézés? Érdemes egyáltalán belefogni?
2014. márc. 30. 23:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Még nem vettem.
2014. márc. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én se vettem,és nem is fogok.
2014. márc. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi a cél? Miért tűnik jó vételnek az ilyen?
2014. márc. 31. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem, de nem is vennék.

Már az is elég bonyolult, hogy 30 emberrel kellene kötni adás-vételi szerződést. De ha csak egynek nem felel meg az ár, akkor kútba esik az egész.

2014. márc. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is volt 30 tulaj, de volt 18 amikor a telkemet vettem. Többszöri öröklés alapján alakultak ki a tulajdoni viszonyok, volt akinek 13/3360-ad rész volt a nevén, a tulajdoni lap volt vagy 15 oldalnyi.


Az adásvétel nem volt olyan bonyolult mint gondolod! Én a két leghangosabb (és legnagyobb tulajdonrészű) rokonnal tárgyaltam, megegyeztünk a vételárról és az időpontról ameddig a többi tulajdonostól megszerzik a meghatalmazást, és a lemondó nyilatkozatot amiben az elővásárlási jogról mondanak le. Ehhez adtam nekik előre kinyomtatott nyomtatványokat. Az adásvétel napján az összes papírral és a két hangadóval mentünk az ügyvédhez. Kb. 30 perc alatt meg volt a papírmunka ügyvédi része.

2014. márc. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha az egészet megveszed, akkor semmivel sem több munka részedről, mintha csak egy tulajdonos lenne. A szerződésen lesz az eladók között egy lista, és kész. A többit nekik kell megoldaniuk (megegyezni, szétosztani a pénzt, stb)
2014. márc. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én egyszer akartam egy szép házat venni aminek 8 tulajdonosa volt (8 testvér) Hirdették, és odavoltam érte. A hirdetett árat is készpénzben fizettem volna, de kiderült, hogy a 8 testvér közül ketten nem is tudtak arról, hogy a többi testvér árulja az ingatlant. Egymás között volt vita,(én addig vártam), majd kibőgték, hogy hajlandó eladni a másik kettő is a tulajdonrészét, de + összegért. Nem szeretem ha hülyének néznek, így megköszöntem, de nem kértem belőle.
2014. márc. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha van rá fél éved, akkor fogj bele, nekem most zárult le adásvétel, amiben mindössze két tulaj volt, viszont problémásak és döntésképtelenek, képtelenek voltak ŐK közös nevezőre jutni és ezért eltartott kicsit több, mint 1 hónapig, mire alá tudtuk írni a szerződést. 30 tulajdonos esetén el sem merem képzelni ez meddig tartana, még ha egyik se problémás természetű.
2014. ápr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!