Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tavaly vetem egy családi...

Nánási zsolt kérdése:

Tavaly vetem egy családi házat. Meléképületként van egy kazánház a volt tulajdonos viszabontota tetöig a kémenyt. Nekem most az uj kéményt kell felhuzni? Vagy visza rakhatom kiméretü téglábol?

Figyelt kérdés
a kéményesek azt monták csak schidel kémenyt huzhatok ez igaz?

2013. máj. 29. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a kéményseprő vállalatnál törölték a nyilvántartásból, akkor új kéményt kell építened a mai előírásoknak megfelelően.

Építhetsz bélelt kéményt acél béléssel, vagy előre gyártottak közül válogathatsz. A Schiedel csak egy a sok közül.

2013. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az előre gyártott kéményekkel az a baj, hogy nem tudni mennyi lesz az élettartamuk. Nekem egy kisméretű téglából épült kémény jó volt 30 évig öntöttvas kazánnal.
2013. aug. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem pedig komplett kéményt kellett építenem, nekem is azt mondták, hogy csak kéményrendszert vehetek, (shiedel, Krea..) amire engedélyt adnak, de osztottunk-szoroztunk és kockáztattunk, most kismérteű lukacsos téglából építettünk végül kéményt a kazánházba, a családi házon levő 2 kéményt viszont tető alá lebontattuk. Most pedig várjuk majd a kéményseprőt, hogy mit fog szólni :-). Ha krea kéményrendszert vettünk volna, (ami talán a legolcsóbb), akkor a 6m kémény falazással, munkadíjjal, engedélyekkel együtt 200e Ft lett volna, mi ezt mindennel együtt 100-ból kihoztuk. Azért nekünk nem volt mindegy...
2013. okt. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!